
Verhaar combineert plezier met winst bij rentree in overtuigende kickbokspartij: ‘Dit is een belangrijke overwinning voor mezelf’
VechtsportenVEENENDAAL Marcel Verhaar heeft zaterdagavond in het Duitse Wuppertal de kickbokspartij tegen Karim Allouss gewonnen op een door Enfusion georganiseerd evenement. In de Uni Halle mocht de 33-jarige A-Class fighter in de gewichtsklasse 72,5 kg het opnemen tegen de 33-jarige Allouss, die zijn laatste partij had gewonnen. De 1.77 meter lange Veenendaler rekende in drie rondes van drie minuten af met zijn tegenstander en was blij met de partij die hij gevochten heeft. ,,Ik zat er lekker in, het belangrijkste was om de focus hoog te blijven houden en plezier uit te stralen’’, aldus de fitte Verhaar die elke dag traint.
Door Job Boers
Verhaar had zijn laatste partij voor corona gevochten. Nadat zijn titelgevecht in Zeist niet door was gegaan vanwege de pandemie, was de sportschooleigenaar blij dat hij eindelijk weer in de ring kon staan. ,,Het heeft een tijdje geduurd inderdaad, maar daardoor was het goede gevoel én de motivatie er niet minder om. Ik had er heel veel zin in en ik ben de wedstrijd ingegaan zoals ik dat vroeger deed, met vertrouwen in mijn eigen kwaliteiten.’’
EIGEN KWALITEITEN Dat Verhaar kon vertrouwen op zijn eigen kwaliteiten bleek ook tijdens de wedstrijd zelf waarin Allouss weinig in te brengen had. ,,Ik ging heel erg ontspannen de wedstrijd in en ik was heel erg bewegelijk. Hierdoor wist hij niet goed hoe hij daarop moest reageren. Ik merkte dat hij daardoor wat zenuwachtiger werd. Daar maakte ik goed gebruik van’’, aldus de K1-kickbokskampioen die op zijn 15e met de sport begon.
PLEZIER IS DE BASIS VAN SUCCES De Veenendaalse vechter die in 2013 op 21-jarige leeftijd A-klasse vechter/prof werd, in 2014 met zijn eigen gym begon en in 2016 Nederlands Kampioen K1 werd, draait al jaren mee met de top van Enfusion en WFL (World Fighting League). Dat Verhaar veel vertrouwen heeft in zijn eigen kunnen is dan ook belangrijk geweest voor de overwinning. ,,Ik raak niet zo snel zenuwachtig van een partij ,en zeker na het goede begin in de eerste ronde, wilde ik iedereen laten zien dat ik hem in mijn zak had zitten. Ik kreeg tijdens de wedstrijd steeds meer zelfvertrouwen en dat kwam terug in mijn bewegingen en in mijn aanvallen’’, geeft de kickbokser aan die op vrijdagavonden sparsessies houdt met ervaren kickboksers om optimaal fit en gefocust te zijn.
Volgens Verhaar is naast vertrouwen in eigen kunnen, het hebben van plezier ook een belangrijk aspect tijdens een wedstrijd. ,,Ik ging de wedstrijd heel open in. Natuurlijk moet je in die 3x3 minuten presteren, maar ik genoot van alles wat om de wedstrijd heen zat. Als je geen plezier hebt in je sport, dan kan je er beter mee stoppen, want uiteindelijk is plezier in alles de basis van succes. Het was een belangrijke overwinning voor mezelf, waarbij ik dankbaar ben voor alle support die ik heb gekregen van de mensen in de sportschool, van mijn sponsoren en de mensen die dicht bij me staan. Ik ben soms best een felle trainer en dat zal niet altijd leuk zijn, maar het is altijd met de goede bedoelingen, om anderen vooruit te helpen’’, sluit de trainer, die een aantal van zijn wedstrijdvechters zowel nationaal als internationaal kampioen heeft zien worden, af.
![]()
Verhaar wint de wedstrijd- Enfusion








