
Van Gent Finaleweken: Vincent van Tuil opnieuw Nederlands Kampioen
OverigVEENENDAAL Nadat schietsportvereniging Prins Hendrik in maart dit jaar 125-jarige bestaan mocht vieren, is er nu weer wat te vieren. Vincent van Tuil is namelijk Nederlands Kampioen meesterkaart zwaar geworden. En bij meesterkaart licht won hij zilver.
Op 2 en 3 mei waren de Nederlandse kampioenschappen MKL&Z (meesterkaart licht en zwaar) bij sv de Burgerwacht in Nunspeet. Met vier schutters was sv Prins Hendrik Veenendaal goed vertegenwoordigd op het NK.
Nadat Vincent van Tuil in 2024 al eerder Nederlands kampioen werd in de discipline Meesterkaart licht en zwaar (MKL&MKZ), deed hij het in 2026 in het MKZ nogmaals met 370 punten en was er weer goud. Bij het MKL was 375 punten voldoende voor zilver. Naast alle andere overwinningen en prijzen zijn de NK’s toch zeker een hoogtepunt.
Nadat hij in 2025 tevens tot sportman van het jaar 2024 was verkozen op het Sportgala Veenendaal, is zijn training en hobby gewoon verder gegaan. Zoals Vincent zelf al eerder aangaf bij een interview in 2024: ,,Ik stop niet op mijn hoogtepunt.” En dat blijkt nu maar weer.
Doelen zijn er altijd, Vincent van Tuil is een fanatiek sportschutter bij sv Prins Hendrik Veenendaal en schiet vele disciplines zoals MP (militair pistool), SP (sport pistool), ServP licht&zwaar (service pistool), LP (lucht pistool), VP (vrij pistool) en MKL & MKZ waar hij dus recentelijk zilver & goud bij haalde.
,,Vermoedelijk gaan we nog veel van Vincent horen gezien zijn leeftijd van 42 jaar zit er nog veel meer in”, aldus Prins Hendrik. ,,Als schietsportvereniging zijn we trots als oudste vereniging van Veenendaal en blij met Vincent die ook veel uurtjes in de vereniging steekt als wedstrijd organisator.”






