Pieter van den Berg buigt het hoofd.
Pieter van den Berg buigt het hoofd. Sportsnap - Frank van der Leer

Van Gent Finaleweken: Tafeltennismannen SKF degraderen na slijtageslag uit de eredivisie (met video)

Tafeltennis Finaleweken

VEENENDAAL Het herenteam van SKF degradeert na een jaar weer uit de eredivisie. In dezelfde zaal waar vorig jaar promotie naar de eredivisie werd gevierd, dalen de Veense tafeltennissers weer af naar de eerste divisie door een 4-2 nederlaag tegen Taverzo 2 uit Zoetermeer.

door Rick Praamstra

Vorig jaar vierde SKF in sporthal De Batstee in Leidschendam nog vol euforie de promotie na een zege op Hilversum, maar na een ruim drie uur durende slijtageslag buigen de Veense tafeltennissers nu het hoofd. Pieter van den Berg is duidelijk in zijn commentaar na de deceptie. ,,Het is helemaal kut, dat is duidelijk. We zaten er nog best goed in. Het was spannend en close en komen nog goed terug na een achterstand.”

(de tekst gaat onder de video verder)


Bron video: Peter Tijssen.

SKF begint goed aan de middag als Pieter van den Berg tegen de jonge Brit Toby Bell het eerste punt pakt. Van den Berg komt met 2-1 achter, maar neemt dan het initiatief over en wint alsnog overtuigend de wedstrijd.

Daarna komt Taverzo sterk terug door de volgende twee duels met solide tafeltennis naar zich toe te trekken. Emanuel Martins Ferreira krijgt maar moeilijk vat op de service van veteraan Jonah Kahn en verliest de eerste twee games. Martins Ferreira knokt zich in een lange derde game met wisselende kansen naar een 17-15 winst, maar kan niet doordrukken en verliest de vierde game vrij kansloos met 11-6.

VEEL ENERGIE

Kopman Floris Zur Muhlen treft in de derde single een energiek spelend Arjan Huiden en komt er bij vlagen niet aan te pas. Zur Muhlen maakt in de derde game minder fouten en pakt met solide spel de game. De vierde game telt veel fraaie rally’s die net wat vaker richting Huiden vallen. In een spannende game pakt de Taverzo-speler de game met 12-10 en pakt zo het tweede punt.

In de mooiste pot van de dag verslaat Van den Berg Kahn. De tafeltennissers geven elkaar weinig cadeau en beide spelers tafeltennissen met veel energie. In een partij waar de kansen continu keren, blijft Van den Berg het scherpst en koelst. SKF komt door de zege van de Veenendaler op 2-2. De Veenendaler wist van te voren dat dit een cruciaal duel kon zijn. ,,Het is moeilijk spelen tegen Kahn met zijn lastige service. Ik moest weinig verkeerds doen en zo hopen dat ik bij hem kon blijven. Ik deed weinig verkeerd en serveerde best goed.”

Van den Berg spreekt van een zege waardoor zijn ploeg een ‘mentale versnelling’ zet. Dat is in het begin van de vijfde partij tussen Zur Muhlen en Bell ook te zien. De SKF-kopman speelt niet zijn beste spel, maar komt vrij eenvoudig met 2-1 in games voor. Hij komt vervolgens in de vierde game met 9-3 en 10-6 voor, maar weet de matchpoints niet te benutten en komt in de beslissende game met 7-2 voor, maar ook deze voorsprong is niet genoeg voor de zege en de Brit wint verrassend de partij.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Frustratie bij Emanuel Martins Ferreira - Sportsnap - Frank van der Leer

FAVORIET

Zur Muhlen erkent dat hij de favoriet was voor een zege. ,,Ja dat dacht ik ook wel. Ik voelde wel spanning omdat ik wist dat er kansen lagen en zijn spel mij ook wel ligt. Ik sta in de vijfde game dik voor. Je weet in tafeltennis dat elk punt belangrijk is en dat je elk punt serieus moet nemen. Ik maak een paar gemakkelijke fouten en speel iets te voorzichtig en ik verlies alsnog.”

Het is niet het seizoen van Zur Muhlen. De kopman verliest meer dan hem lief is. Een duidelijke verklaring kan hij niet geven. ,,Ik ben wel druk met andere dingen zoals mijn studie, maar dat ben ik altijd al wel. Bij tafeltennis heb je maar een beperkt aantal momenten dat je kan laten zien hoe goed je bent. Als je het vertrouwen niet hebt, gaat het soms niet en dan stapelen de nederlagen zich op. Dat ik druk ben, zou een reden kunnen zijn. Maar in tafeltennis kan het gebeuren dat je soms meer verliest.”

De nederlaag van Zur Muhlen lijkt het spel van Emanuel Martin Ferreira in de zesde partij te verlammen en Arjan Huiden van Taverzo speelt juist met veel vrijheid. Hij slaat bijna alles terug en is ook aanvallend sterk. Martins Ferreira raakt steeds meer gefrustreerd en verliest kansloos met 3-0 waardoor SKF na twee seizoenen eredivisie weer afdaalt naar de eerste divisie.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Pieter van den Berg baalt. - Sportsnap - Frank van der Leer

BERUSTING

Van den Berg berust in de degradatie en heeft wel een verklaring dat het niet is gelukt om te handhaven. ,,Dit seizoen was vaak maar een van ons drieën goed; vandaag was ik dat. Op dit niveau kan dat niet. We hebben dit seizoen gewoon te weinig gebracht, het zij zo.”

SKF speelde dit seizoen elke wedstrijd met dezelfde kern van Zur Muhlen, Martins Ferreira en Van den Berg. Dicky de Jong miste het complete seizoen door een ziekenhuisopname. Van den Berg denkt niet dat het van groot invloed is geweest. ,,Het maakt het lastiger om door te wisselen. Als het spelletje van Dicky de tegenstander moeilijker ligt, heb je zo meer kans. Maar ik denk niet dat dit het verschil heeft gemaakt of we wel of niet in de eredivisie blijven. De hele dynamiek is met zijn vieren wel prettiger. Dicky is herstellende en volgend seizoen hebben we hem er weer bij.”

SKF gaat de eerste divisie in zonder Martins Ferreira. Hij gaat spelen bij P.W. Diest, een club uit het tweede niveau in België. Het is nog wat onzeker hoe het verder gaat met de heren in het najaar, vertelt Van den Berg. ,,Er liggen wel wat scenario’s, maar we gaan zien hoe het loopt. We gaan nu op voor de eerste divisie, het is niet anders.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Afbeelding
Broers Bart en Youri Keuken blijven vv Veenendaal trouw 1 uur geleden
Afbeelding
Extra doorkomst door Veenendaal bij Veenendaal-Veenendaal 3 uur geleden
Gina Veerman en Rein Kreeft die bij Tafeltennisvereniging SKF het initiatief oppakken voor mensen met Parkinson om te kunnen tafeltennissen.
SKF start met tafeltennis voor mensen met Parkinson: ‘Het kan de ziekte vertragen’ 13 uur geleden
Afbeelding
Dennis van Beukering volgend seizoen hoofdtrainer van GVVV 4 mei, 15:32
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Scorebord RegiosportVeenendaal.nl 4 mei, 15:26
Afbeelding
SKF-speelster Shuohan Men met Nederlands team op WK tegen Roemenië 4 mei, 11:12
Afbeelding
Nog geen WK-ticket voor Fenna Achterberg met estafettevrouwen 4 mei, 09:48
advertentie
advertentie