Stefan van der Meer juicht na zijn bronzen medaille in de categorie Onder 18 jaar op de 400 meter wisselslag.
Stefan van der Meer juicht na zijn bronzen medaille in de categorie Onder 18 jaar op de 400 meter wisselslag. Ruud van Dorst

VZC zwemmers actief op het hoogste niveau tijdens eerste versie Swimming Trails

Zwemmen

VEENENDAAL Van 2 tot en met 5 juli vond in Eindhoven de eerste editie plaats van de Swimming Trails. Tijdens deze wedstrijd kwamen de beste Nederlandse zwemmers in actie voor een kwalificatie voor komend EK zwemmen in Parijs. Dit werd gecombineerd met het NK Zwemmen Lange Baan. VZC deed met 12 zwemmers mee aan dit zwemfestijn op topniveau. 

Aan de wedstrijd deden ook veel buitenlandse topzwemmers mee waardoor zeker de finales aan het eind van elke dag volle tribunes opleverde. VZC begon de eerste zwemdag op donderdag wat aarzelend maar eindigde op de zondag met drie mooie medailles. Juliëtte Woltjes veroverde zilver op de 100 meter vlinderslag in de categorie ‘onder 18 jaar’ in een tijd van 1:03.73. 

Stefan van der Meer werd bij de jongens ‘onder 18 jaar’ derde op de 400 meter wisselslag in een keurige 4:44.27 en Charlotte Woltjes derde op de 200 meter rugslag ‘onder 20 jaar’ in 2:28.42. Met deze podiumplekken werd het NK voor VZC met mooie prestaties afgesloten.

Er waren nog meer mooie prestaties. Veel PR’s en meerdere finaleplaatsen. Zo verbeterde Rijk Leenders zijn beste prestatie op de 100 meter rugslag in de series om vervolgens in de C finale op deze afstand nogmaals een PR te zwemmen. Hij won de C finale met een tijd van 1:01.11. Stefan van der Meer deed hetzelfde op de 200m meter wisselslag. In de series werd hij met een PR achtste in de categorie ‘onder 18 jaar’ en won de C-finale in een verbeterde tijd van 2:12.40. 

In de B-finale 400 meter wisselslag werd Vn der Meer tweede. Noa Ottens en Tess Panjer bereikten de C-finale op respectievelijk de 100 meter vlinder- en de 200 meter wisselslag. Pelle Schrieken en Juliëtte Woltjes zwommen op al hun afstanden een PR. Lars Verhalle zwom een aantal ‘seasons best’. Helaas konden Elin Ditewig, Felix Gepkens, Lasse Schrieken en Bas Mostert tijdens dit NK geen verbeterde tijd neerzetten.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Stefan van der Meer juicht na zijn bronzen medaille in de categorie Onder 18 jaar op de 400 meter wisselslag.
VZC zwemmers actief op het hoogste niveau tijdens eerste versie Swimming Trails 3 uur geleden
Afbeelding
Financiering vernieuwing sportvastgoed probleem, politiek zoekt uitweg 19 uur geleden
Oscar Vastenhouw, jeugdwinnaar Timothy Overeem en Jeffrey Zaaijer.
Timothy Overeem wint Open Veens voor de jeugd 6 jul, 07:29
Blue Socks boekt in een gelijk opgaande wedstrijd een goede 10-7 zege op Dragons/Centrals uit Houten
Blue Socks pakt de winst in enerverend duel: ‘Geen moment druk gemaakt om de achterstand’ 5 jul, 17:18
Senna Westerveld tijdens de eerste training van GVVV
GVVV begint met voltallige selectie aan nieuwe seizoen: ‘Het kan altijd beter, groter en sterker’ 4 jul, 20:10
Afbeelding
Tafeltennismannen SKF starten eerste divisie met thuisduel 4 jul, 13:40
Afbeelding
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon 4 jul, 06:49
advertentie
advertentie