Surfvijver Veenendaal in 2025 decor voor openwaterzwemwedstrijd
Surfvijver Veenendaal in 2025 decor voor openwaterzwemwedstrijd Sportservice Veenendaal/ Margo Veldhuizen

Nieuw in Veenendaal: Openwaterzwemwedstrijd in Surfvijver voorafgaand aan Triatlon Veenendaal

Zwemmen

VEENENDAAL Veenendaal krijgt voor het eerst een openwaterzwemwedstrijd. Op vrijdagavond 29 augustus organiseren de stichting Triathlon Veenendaal, VZC Zwemmen en Sportservice Veenendaal zwemwedstrijden in het buitenwater van de surfvijver, op het triatlonparcours.

Het nieuwe side-event van de SamenStromen Triathlon Veenendaal 2025 bestaat uit twee categorieën, één voor wedstrijdzwemmers met een KNZB-startvergunning en één voor recreanten. De startvergunninghouders kunnen kiezen uit de afstanden 500m, 1000m, 1500m en 3000m. De recreanten kunnen dezelfde afstanden kiezen, behalve de 3000m. Voor de inschrijving kunnen de zwemmers gebruik maken van het inschrijfsysteem van de Veenendaalse triatlonorganisatie. Het official corps bestaat uit KNZB-zwemofficials en Sportservice Veenendaal faciliteert de wedstrijd op de overige onderdelen.

NAUWELIJKS BEKEND

Openwaterzwemmen is in Veenendaal nauwelijks bekend. Toch telt VZC Veenendaal, afdeling zwemmen, twee Nederlandse kampioenen: Lasse Schrieken (3000m vrije slag) en Rijk Leenders (Nederlands Kampioen onder 18 jaar op de 3000m schoolslag en tweede van alle leeftijdscategorieën). Stefan van der Meer werd tweede van Nederland op de 1500m schoolslag.

EXPERIMENT

,,Het is een experiment,” aldus Harm Jan van Ginkel van Sportservice Veenendaal. ,,We zijn heel benieuwd of dit aanslaat. Zwemmers uit heel Nederland kunnen meedoen. We beginnen met de prestatiewedstrijden om 17.00 uur, de recreanten starten vanaf 19.00 uur. De inschrijfkosten zijn laag, voor elke afstand rekenen we 10,- euro.” Inschrijven kan via bit.ly/veenendaalopenwater

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Gina Veerman en Rein Kreeft die bij Tafeltennisvereniging SKF het initiatief oppakken voor mensen met Parkinson om te kunnen tafeltennissen.
SKF start met tafeltennis voor mensen met Parkinson: ‘Het kan de ziekte vertragen’ 6 uur geleden
Afbeelding
Dennis van Beukering volgend seizoen hoofdtrainer van GVVV 22 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Scorebord RegiosportVeenendaal.nl 22 uur geleden
Afbeelding
SKF-speelster Shuohan Men met Nederlands team op WK tegen Roemenië 4 mei, 11:12
Afbeelding
Nog geen WK-ticket voor Fenna Achterberg met estafettevrouwen 4 mei, 09:48
Afbeelding
Quincy Arends keert terug bij De Merino’s 4 mei, 08:35
Archieffoto
Van Gent Finaleweken: Veldseizoen begint met verlies voor korfballers van SKF 3 mei, 21:03
advertentie
advertentie