Lotte Kopecky wint de sprint op de Kerkewijk en schrijft Veenendaal-Veenendaal op haar naam.
Lotte Kopecky wint de sprint op de Kerkewijk en schrijft Veenendaal-Veenendaal op haar naam. @tedxmedia

Lotte Kopecky wint Veenendaal-Veenendaal na machtige eindsprint

Wielrennen Wielerronde Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL Lotte Kopecky heeft vrijdag Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De Belgische renster van Team SD Worx klopte in een spannende eindsprint de Italiaanse Martina Fidanza en de Poolse Daria Pikulik en drukte als eerste haar wiel over de finish op de Kerkewijk. Kopecky is de derde winnares van Veenendaal, na Annemiek van Vleuten in 2018 en Gladys Verhulst vorig jaar.

door Sander van Snippenberg en Arjan Broekstra

,,Het was al weer even geleden dat ik gesprint heb, maar ik werd perfect afgezet. We waren met een kleine ploeg aanwezig hier, maar stuk voor stuk hebben we erg sterk gereden. We zitten in een goede flow met het team en dan is het heel leuk om het op deze manier af te maken”, vertelt de winnares.

ONTSNAPPING

Na een rustige opstartfase kwam de wedstrijd tot ontbranding door het ontsnappen van Eline Jansen. De renster van WV Schijndel had bij de eerste doorkomst in Veenendaal een voorsprong van 25 seconden op het peloton. Die voorsprong slonk na verloop van tijd waarna Sophie Edwards (ARA) en Anneke Dijkstra (Krush Rebellease) konden aansluiten.

De kopgroep van drie nam een voorsprong die opliep tot twee minuten halverwege de koers. Met het aanbreken van de slotfase snoepte het jagende peloton steeds meer van die voorsprong af waarna bij de laatste doorkomst in het centrum van Veenendaal de groep weer compleet was.

GOEDE LEAD-OUT

In de slotfase hielden de sprintersploegen het tempo hoog en was ontsnappen geen optie meer. De massasprint moest de beslissing brengen en daarin was Kopecky dus de sterkste. ,,We hebben laten zien dat we ook met een kleine ploeg van vier rensters een goede lead-out kunnen opzetten. Het was alleen jammer dat de wind niet in de juiste richting stond, maar uiteindelijk is een wedstrijd met een massasprint ook wel mooi. De ploeg heeft keihard gewerkt in de laatste twintig kilometer en de lead-out kon eigenlijk niet beter. Ik heb net een break gehad en dit was weer de eerste wedstrijd in een nieuwe reeks, dus heel prettig dat ik hier kon winnen.”

Het is voor Kopecky de vierde overwinning van het seizoen na de Ronde van Vlaanderen, Nokere Koerse en Omloop Het Nieuwsblad. In de Amstel Gold Race van dit jaar werd ze tweede.

Bekijk in onderstaande video de eindsprint op de Kerkewijk.

Lotte Kopecky mag de champagne ontkurken.
Het podium van de vrouwenwedstrijd van Veenendaal-Veenendaal 2023: Martina Fidanza, Lotte Kopecky en Daria Pikulik (van links naar rechts).
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Afbeelding
Erwin Hommerson nieuwe hoofdtrainer VRC-vrouwen 11 uur geleden
De 30-jarige Nederlander was in de tweede ronde niet opgewassen tegen de Amerikaan Tommy Paul, die het grastoernooi in 2024 won.
Tennisser Van de Zandschulp strandt in tweede ronde op Queen’s 18 jun, 17:22
Van links naar rechts: Mathieu Gepkens, met op de bovenste rij hoofdtrainer Louise Gepkens en Mandy Berndsen. Onderste rij: Liza van Ginkel, Deem Vink en Sjors Pijl. Dennis Dumbraveanu ontbreekt op de foto.
VZC-zwemmers klaar voor Nederlandse Junioren Kampioenschappen 18 jun, 15:12
Lenno van Kleef schudt Martijn Bartels de hand. De trainer staat ook komend seizoen voor de groep.
vv Veenendaal: Trainer verlengt contract en nieuwe speler gepresenteerd 18 jun, 08:59
Afbeelding
Autobedrijf Braber topscorersklassement: Gouden schoen voor Gino Dix (De Merino’s) 17 jun, 09:49
Afbeelding
Sportprogramma RegiosportVeenendaal.nl week 25 17 jun, 06:49
Joey Snijders met zijn ouders Sylvia en Rob.
Twee GVVV-teams doen mee aan toernooi voor Joey Snijders in Amersfoort 16 jun, 10:42
advertentie
advertentie