
Sensationele zege voor Blue Socks op Robur ‘58: ‘Vanaf het begin meteen de toon gezet’
HonkbalVEENENDAAL Blue Socks heeft zondag voor een verrassing gezorgd in de honkbalcompetitie. Op eigen veld werd de nummer twee van de ranglijst, Robur ‘58, met maar liefst 11-2 verslagen. Met de ruime overwinning pakt de ploeg belangrijke punten in de strijd om de bovenste plaatsen. Trainer Jelle Bos blikt na afloop terug: „We hebben echt een ontzettend goede wedstrijd gespeeld”
door Luke Lahaije
Vorige week gaf trainer Jelle Bos het al gekscherend aan: als de stijgende lijn werd doorgetrokken, lagen er kansen om het feestje van Robur ‘58 te verpesten. Die woorden bleken uit te komen. In de eerste inning wist Blue Socks meteen de 1-0 voorsprong te pakken, om vervolgens die voorsprong in de tweede inning te verdubbelen. „Goede pitching van onze kant vandaag”, aldus Bos na afloop. Zij kregen wel mensen op de honken, maar telkens te laat om punten te scoren.”
EEN SLEUTELROL AAN SLAG
In de derde inning wist de ploeg uit Apeldoorn dan toch hun eerste punt op het scorebord te zetten, al strafte Blue Socks dit wel direct af door de voorsprong uit breiden naar 5-2. „Dat was wel een grote voorsprong, dat mochten we niet meer uit handen kunnen geven.” En dat deden de Veenendalers dan ook niet. Over het gehele team werd er uitstekend geslagen, met een hoofdrol voor William van Hoeflaken. Hij sloeg een mooie home run: de bal ging weliswaar niet over de hekken, maar Van Hoeflaken wist het veld rond te sprinten voor het punt.
Toch lag de sleutel tot de ruime overwinning niet alleen aan slag. Defensief stond Blue Socks als een huis. „We hadden uitstekend pitchingwerk en ons veldspel was ijzersterk”, vervolgt Bos. „Als je veld zo goed staat, kun je het gewoon dichthouden.” En zo trekt Blue Socks een „terecht uitslag” van 11-2 over de streep.
OGEN GERICHT OP UVV
Met de overwinning van vandaag brengt Blue Socks het gat tot de nummer twee Robur ‘58 naar twee punten. Met nog twee wedstrijden te gaan, liggen er nog mogelijkheden: „Robur ‘58 zal nog een keer punten moeten laten liggen en wij moeten onze eigen plicht vervullen. Maar als we op de mat leggen wat we vandaag lieten zien, zijn we het aan onze stand verplicht om de resterende wedstrijden te winnen.” Aanstaande vrijdag staat de eerste van de laatste twee wedstrijden op het programma, dan speelt het op sportpark de Paperclip tegen UVV.






