
Veenendaal schiet zich in eigen voet: ‘Eigenlijk was het op alle fronten slecht’
Voetbal Nieuws over vv VeenendaalVEENENDAAL De tweede wedstrijd in de bekercompetitie is voor VV Veenendaal uitgelopen op een ware uitputtingsslag. Tegenstander Aurora zakte op het Veenendaalse sportpark ver in en maakte het de thuisploeg over de gehele wedstrijd ontzettend lastig. Hoewel Veenendaal balbezit te over had, slaagde de ploeg er te weinig in om echte kansen te creëren. De bekerontmoeting eindigde uiteindelijk in een teleurstellend 1-1 gelijkspel.
door Demi van de Weerd
Vanaf het allereerste fluitsignaal was het wedstrijdbeeld op het veld overduidelijk: VV Veenendaal was aan de bal heer en meester, terwijl Aurora zich puur beperkte tot verdedigen. De bal werd geduldig rondgepompt tussen de Veenendaalse verdedigers en het middenveld. In die opbouw vertolkte Imran Attaf een cruciale rol. De middenvelder fungeerde als de ideale schakel tussen de achterhoede en de aanval en bleek de man die het spel verdeelde.
Ondanks het optische overwicht bleef het aantal grote doelkansen aan beide kanten schaars. Toch kwam VV Veenendaal in het eerste bedrijf verdiend op voorsprong. De bal belandde via een mooie aanval bij Anouar Tagherbit, die niet twijfelde en de bal bekeken in de benedenhoek schoof. De doelman van Aurora was kansloos: 1-0.
![]()
Anouar Tagherbit scoorde in de eerste helft, maar had ook moeite aan de bal. - @tedxmedia
ONNODIGE TEGENTREFFER VOOR RUST
In plaats van de voorsprong door te drukken, ging het vlak voor het rustsignaal alsnog mis voor de thuisploeg. Door een fout in een één-tegen-één-situatie achterin kreeg Veenendaal de bal niet goed weg. De attente spits van Aurora profiteerde dankzij een snelle omschakeling optimaal van de blunder en tekende in de 44ste minuut voor de 1-1.
Aanvoerder Mark de Haan keek na afloop met een kritische blik terug op de eerste helft en de algehele wedstrijd. ,,Eigenlijk was het van onze kant gewoon een hele slechte wedstrijd op vrijwel alle fronten. De inzet was er absoluut wel, maar we kwamen er simpelweg niet doorheen. We aanvaardden veel kansen, maar we pasten voorin ook met te weinig rendement. We hadden inderdaad veel de bal en het rondspelen ging op zich goed, maar het baltempo lag gewoon veel te laag. Als je echt door zo’n hechte defensie heen wilt combineren, moet het tempo veel hoger en moet de bal sneller van voet tot voet gaan.”
![]()
Imrane Attaf probeerde het spel te verleggen, maar het bal tempo lag duidelijk te laag tijdens de wedstrijd. - @tedxmedia
GEEN BEWEGING IN DE TWEEDE HELFT
In de tweede helft probeerde de staf van VV Veenendaal het spel te kantelen met een reeks wissels, maar het wedstrijdbeeld veranderde nauwelijks. Veenendaal hield het balbezit, maar Aurora zorgde er steeds voor dat de aanvallende opzetten niet verder kwamen dan het middenveld. Een paar kleine kansjes waren er in de slotfase nog wel voor de gastheerders, maar het bleek niet genoeg voor de winst.
Middenvelder Imran Attaf begreep na afloop wel waarom het combineren zo moeizaam verliep. ,,Je probeert toch die opening te vinden, maar Aurora stond vandaag gewoon ontzettend compact. Daardoor was er tussen de linies nauwelijks ruimte voor de steekbal. Dan moet je het via de zijkanten opzoeken of het individueel proberen op te lossen. Het was gewoon een hele pittige wedstrijd. Misschien moeten we het volgende week iets slimmer en tactischer aanpakken als een ploeg zo laag inzakt.”
Ondanks de domper en het puntverlies kijken zowel De Haan als Attaf alweer vooruit. ,,Afgelopen dinsdag hebben we een heel goede oefenwedstrijd gespeeld waarin we wel de juiste intensiteit lieten zien. Dat gevoel en die felheid moeten we meenemen naar volgende week, want dan willen we er gewoon weer vol voor gaan,” besluit De Haan.






