Robin Segers stuit in de eerste helft op doelman Dion Goossen.
Robin Segers stuit in de eerste helft op doelman Dion Goossen. @tedxmedia

Veerkrachtig VRC pakt volle buit tegen DOS Kampen: ‘Misschien ben ik wel een specialist aan het worden’

Voetbal Nieuws over VRC

VEENENDAAL In de eerste klasse F blijft promovendus VRC het uitstekend doen. Op het eigen sportpark wist de ploeg van trainer Niels ten Have met 2-1 van DOS Kampen te winnen. Jesse Sprokkelenburg werd matchwinner voor de ‘Racers’ door de winnende treffer binnen te koppen. ,,Vorig seizoen kopte ik al een keer in de laatste minuut de winnende treffer binnen, nu kop ik weer raak. Misschien ben ik een specialist aan het worden, ik kan beter koppen dan verwacht”, zei Jesse Sprokkelenburg lachend na afloop.

door Roberto Cancian

VRC was in de eerste helft vooral zoekende tegen DOS Kampen. In de opbouw ging dat een paar keer net goed, maar een derde keer werd dat afgestraft door de bezoekers die via Donny Mulder na een half uur spelen op een 0-1 voorsprong kwamen. ,,Het was een moeizame eerste helft van ons. Heel slordig waardoor we drie ballen zo maar weggeven en je DOS Kampen in de wedstrijd helpt. Wij gingen daardoor zelf angstiger voetballen en kregen er geen druk op”, vatte verdediger Jesse Sprokkelenburg het samen. 

VRC kreeg voor de tegentreffer zelf de beste kansen waarbij de dreiging kwam van Tarik El Khoulati op links. Zijn nauwkeurige voorzetten werden door respectievelijk Remy Jansen en Viggo Koeleman niet omgezet in een voorsprong voor VRC. ,,Tarik heeft exceptionele voetbalkwaliteiten, maar daar waren wij in de eerste helft te afhankelijk van. Het was in de eerste helft slecht, zowel aan de bal als zonder bal. Ik heb in de rust dan ook geen hele leuke dingen gezegd”, zei trainer Niels ten Have.

(De tekst gaat onder de foto verder)


Balen na een gemiste kans. - @tedxmedia

OMMEKEER

In de tweede helft was er een beter VRC te zien. ,,We hadden afgesproken om in te zakken en zelf opportunistischer te gaan voetballen, in de tweede helft hebben we ook nauwelijks kansen weggegeven. Het was misschien niet altijd even mooi, maar we hebben het goed om weten te draaien”, vond Jesse Sprokkelenburg. 

VRC kwam na een klein uur wedstrijd op gelijke hoogte nadat Tarik El Khoulati vanaf de rechterkant van het veld de bal met een boogbal over DOS Kampen doelman Dyon Goossen schoot. ,,Een bewuste bal op doel’, zei hij direct na afloop tegen vrienden langs de kant. Tien minuten later was het Jesse Sprokkelenburg die een fijn genomen vrije trap van Jurriën van der Horst binnenkopte, 2-1. ,,Ik schampte de bal bij de eerste paal waardoor hij er bij de tweede paal invloog.” 

Uiteindelijk een terechte overwinning voor VRC. ,,Na een slecht begin, kwamen wij in de tweede helft meer aan voetballen toe”, zag Ten Have. Wel liet de trainer zijn ploeg het anders invullen op het veld in de tweede helft. ,,Je moet realistisch zijn. Wanneer het in je eigen opbouw een paar keer fout gaat, waardoor de tegenstander gevaarlijk wordt, dan moet het anders. Dat hebben de jongens uiteindelijk goed gedaan.” 

Doordat VRC in de laatste tien minuten van het duel tegen DOS Kampen verder terugzakte was het vooral tegenhouden achterin met een sleurende en storende Viggo Koeleman voorin. Doelman Jeroen Vrolijk werd in de 88e minuut nog getest na een uithaal van Robin Mulder. Door een fraaie save met de vuist, bleef de 2-1 stand staan.

(De tekst gaat onder de foto verder)

Tarik el Khoulati op zoek naar Viggo Koeleman.  - @tedxmedia

MEEDOEN

Door de overwinning op DOS Kampen blijft VRC op plek twee in de eerste klasse F. ,,Heel bijzonder. Wanneer je mij dit vooraf had gezegd, dan had ik je niet geloofd. Het scenario blijft om zo snel mogelijk 34 punten te hebben deze competitie, dan zien we daarna wel verder”, aldus Niels ten Have. 

Jesse Sprokkelenburg, vorig seizoen nog een aantal maanden langs de kant met een liesblessure, was ook niet bezig met de bovenste plekken. ,,Wij staan er goed voor en zijn op dit moment goed bezig. Ik wil belangrijk zijn voor het team en elke wedstrijd winnen. Wanneer we dat doen, dan halen we ook die 34 punten wel”, zei hij dan ook. Dat de intensiteit hoger ligt dan vorig seizoen in de tweede klasse, dat vindt hij alleen maar prettig. ,,Het is zeker goed te merken dat de intensiteit hoger is, maar daar waren we ook aan toe.”

Tarik el Khoulati op zoek naar Viggo Koeleman
Balen na een gemiste kans.
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Gina Veerman en Rein Kreeft die bij Tafeltennisvereniging SKF het initiatief oppakken voor mensen met Parkinson om te kunnen tafeltennissen.
SKF start met tafeltennis voor mensen met Parkinson: ‘Het kan de ziekte vertragen’ 6 uur geleden
Afbeelding
Dennis van Beukering volgend seizoen hoofdtrainer van GVVV 22 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Scorebord RegiosportVeenendaal.nl 22 uur geleden
Afbeelding
SKF-speelster Shuohan Men met Nederlands team op WK tegen Roemenië 4 mei, 11:12
Afbeelding
Nog geen WK-ticket voor Fenna Achterberg met estafettevrouwen 4 mei, 09:48
Afbeelding
Quincy Arends keert terug bij De Merino’s 4 mei, 08:35
Archieffoto
Van Gent Finaleweken: Veldseizoen begint met verlies voor korfballers van SKF 3 mei, 21:03
advertentie
advertentie