
Triathlon Veenendaal treft het met de omstandigheden; ‘Het was spannend tot de laatste meters’
TriatlonVEENENDAAL Nadat een dag eerder de Openwaterwedstrijd, georganiseerd door VZC Veenendaal, Sportservice Veenendaal en Team Veenendaal zowel letterlijk als figuurlijk gedeeltelijk in het water vielen, trof de organisatie van Triathlon Veenendaal het op de zaterdag een stuk beter. De 43e editie kon onder prima omstandigheden worden afgewerkt en daar waren zowel organisatoren als deelnemers blij mee. Zo ook Anouk de Jong. ,,Het is een mooi parcours in Veenendaal met leuke vrijwilligers”, zei de winnares op de Kwart afstand van Triathlon Veenendaal.
door Roberto Cancian
OLYMPISCH Nadat om 09.00 uur de Massastart op de Olympische afstand van start ging, volgden niet veel later de Rollende start op dezelfde discipline waarna ook de Kwart afstand zowel individueel als in estafettevorm van start ging. De uit Veenendaal afkomstige en voor VZC uitkomende triatleet Frank Jansen moest alleen Peter van Dartel met een tijd van 2.05.08 voor zich dulden op de Olympische afstand. Wel mocht Jansen, die finishte in 2.06.59, in de categorie Mannen t/m 39 jaar als nummer 1 het podium beklimmen aangezien Van Dartel in de Categorie Mannen 40-59 jaar uitkwam. Peter van Dartel was ontspannen na zijn winst. ,,Leeftijd is maar een getal”, zei hij na de vraag direct na de finish of de mannen zich van de jongens hadden onderscheiden.
STEADY Frank Jansen was blij met zijn resultaat in zijn woonplaats Veenendaal. ,,Ik heb een steady wedstrijd gehad. Ik ging vlot weg uit het gedrang bij het zwemmen en moest daarna een tandje bijschakelen om het gedrang bij de boei een beetje te ontwijken”, gaf de 38-jarige Frank Jansen aan. Nadat hij als achtste uit het water kwam, ging het fietsen lekker. ,,Daar heb ik meer op geïnvesteerd afgelopen winter en extra leuk ook dat het fietsparcours anders was dan in andere jaren. Wel stond er af en toe wind vanaf de zijkant maar het viel mee. Mede doordat ik er meer tijd in heb gestopt, zat ik ook rustiger op de fiets”, zei de voor VZC uitkomende Frank Jansen. Bij het afsluitende onderdeel, het hardlopen, wist hij niet precies op welke plek hij liep. ,,Op een gegeven moment hoorde ik dat ik twee minuten achter Peter van Dartel liep. Dat probeer je goed te maken want je weet nooit hoe het loopt.” Uiteindelijk nam hij genoegen met een tweede plek overall en winst in de categorie Mannen tot 40 jaar. ,,Vorige week had ik al de halve triatlon in Epe gedaan en zondag val ik in bij het tweede triatlonteam van VZC in Klazienaveen. Het grote doel voor volgend jaar is de hele triatlon, de Ironman afstand.
Verhaal gaat verder onder de foto
![]()
Triatleten genoten van het fietsparcours waar wel veel wind stond - @tedxmedia
MENTAAL SPEL Bij de vrouwen was het tot de laatste meters spannend. Anouk de Jong en Joyce Caro maakten er een eindsprint van. ,,Ik ben niet zo’ goede zwemmer dus dat was een beetje chaos. Bij het fietsen weet ik dat wanneer ik mijn vermogen trap, ik dan ook het verschil kan maken”, zei de uit Utrecht afkomstige Anouk de Jong die uiteindelijk in 2.13.25 over de finish kwam met Joyce Caro er twee seconden achter. ,,Mijn uitgangspunt was gewoon lekker een wedstrijd oen maar wanneer je dan voor het hoogste treetje kan gaan, dan doe je dat natuurlijk”, lachte Anouk de Jong. In juli deed ze al een hele triatlon in Zwitserland, nu wilde vooral genieten. ,,Een leuke triatlon met geweldige vrijwilligers. Het is altijd goed geregeld hier.” Ze wist dat ze na het fietsen tweede of derde was, daarna begon het spel om de winst. ,,Ik hoorde op een gegeven moment van mijn vriend, die langs de kant stond, dat ik dertig seconden achter de nummer 1 lag. Ik haalde haar in maar daarna zat Joyce Caro in mijn rug en die liep extreem goed. Het mentale spelletje begon vanaf dat moment waarbij ik tot de finish alles gegeven heb met dit als mooi resultaat”, zei de voor Hellas Utrecht uitkomende Anouk de Jong met een blik op haar medaille.
(tekst gaat verder onder de foto)
![]()
Met zonnig weer uit het water op weg richting het fietsparcours - @tedxmedia
GENIETEN Waar de toeschouwers langs de kant genoten van het zonnetje, was er voor de lopers zelf ook tijd om rond te kijken tijdens hun wedstrijd. Zo ook voor Ronald van der Meer uit Woerden. Tijdens het hardlopen zag hij zijn vriendin die langs de kant om zich heen keek maar hem niet zag. Zo riep hij haar en zwaaide hij in plaats dat het veelal andersom het geval was. Hij werd uiteindelijk derde bij de mannen onder de 40 jaar in een tijd van 2.14.28 waarmee hij ook vierde in het overall klassement was. ,,Een mooie wedstrijd met bij het fietsen wel aardig wat zijwind. Tijdens het hardlopen zag ik mijn vriendin om haar heen kijken, vandaar dat ik maar riep”, lachte hij. Zijn vriendin verontschuldigde zich lachend. ,,Ik was aan het kijken waar je het beste kon kijken bij het hardlopen”, lachte ze. Uiteindelijk waren ze beide tevreden. ,,Nadat ik het ritme te pakken had bij het zwemmen, kon ik aardig doortrekken. Bij de triatlon moet ik het vooral van het fietsen hebben en dat ging lekker ondanks de wind achter in de polder. Daarna was het kijken waar het schip strandt maar ik ben heel tevreden met dit resultaat bij deze mooie triatlon in Veenendaal”, aldus Ronald van der Meer.








