
Centrum bruist bij City Run Veenendaal: licht, muziek en duizenden lopers vullen de binnenstad
AtletiekVEENENDAAL Muziek, gejuich, klappende handen en een zee van lichtjes. Het centrum van Veenendaal stond vrijdagavond volledig in het teken van de negende editie van de Veenendaal City Run. Met bijna drieduizend deelnemers en volle terrassen was het evenement opnieuw een sportfeest dat de stad letterlijk in beweging bracht. Van de jongste kinderen tot ervaren hardlopers, iedereen liep zijn of haar eigen ronde door het hart van Veenendaal.
door Demi van de Weerd
De avond begon met de Kwink Kidsrun, die als altijd voor de grootste glimlachen zorgde. Nog voordat het eerste startschot klonk, kleurde de Markt in neonlicht. Onder aanmoediging van trainers en muziek werd er gesprongen, gestampt en gezwaaid met lichtbuizen. Kinderburgemeester Hannah Jongejan López gaf het officiële startsein én liep zelf mee op de 2,5 kilometer. ,,Bewegen is belangrijk en samen sporten maakt het extra leuk”, zei ze vooraf enthousiast.
Langs het parcours stonden ouders, opa’s, oma’s en klasgenootjes in rijen dik te juichen. De jongste deelnemers werden niet alleen aangemoedigd, maar toegejuicht alsof ze de marathon van New York liepen.
De Kidsrun kende twee leeftijdscategorieën. Bij de meisjes van 2 tot en met 7 jaar ging de winst naar Vera Pacqué, gevolgd door Sofia van Leeuwen en Lize Dijkstra. Bij de jongens was Joep Gijtenbeek-Vink de snelste, met Daan Methorst op de tweede plek en Ivan Quist als derde. In de categorie 8 tot en met 12 jaar ging de overwinning bij de meisjes naar Djenna Azzouzi, die daarmee haar titel van vorig jaar prolongeerde. Liv van de Braak eindigde als tweede en Eva-Elise Houtman als derde. Bij de jongens pakte Boris Janson de winst, met Levi Hardenberg als nummer twee en Adam Azzouzi op de derde plaats.
DE ANDERE AFSTANDEN
Even later was het de beurt aan de 2,5 kilometer, een afstand waarop veel recreatieve lopers en scholieren actief zijn. Het niveau varieerde van beginnende lopers tot fanatieke sporters, maar de sfeer bleef ontspannen. Startend in het roze startvak waanden de deelnemers zich onderdeel van een stadsfeest in plaats van alleen een sportwedstrijd. Overal klonken aanmoedigingen en langs de route was er ruimte voor muziek, publiek en gezelligheid.
Bij de jongens 2,5 ging de winst naar Jonas Koperdraat, voor Koen Olde en Sherick Laurant. Lemoni Berk won bij de meisjes op de 2,5 kilometer, voor Ilse van Rikxoort en Myrthe Pacqué. Bij (s)Coolrunning was de winst voor Fons van der Zwan, die voor Rens Innemee en Dex van den Dikkenberg finishte. Bij de meisjes won Caitlynn Thompson, met Floortje Beekhuizen en Romy Wanner als nummers twee en drie.
De hoofdafstand van de avond, de 5 kilometer, bracht het meest spannende sportieve deel van de avond. Lopers uit de hele regio namen plaats in twee startvakken en vlogen over het sfeervolle parcours door de winkelstraten van Veenendaal. Bij de mannen ging de winst naar Matthijs Karels, gevolgd door Jaco Mulder en Thijs Olde.
Bij de vrouwen won Yara van Dee en de nummer twee was Djenna Azzouzi en de top drie werd afgesloten met Willine van den Berg. Azzouzi beleefde hiermee een indrukwekkende avond met twee podiumplekken.
Kijk hier voor alle uitslagen van de Veenendaal City Run 2025.
EEN EVENEMENT MET CHARME
Vergeleken met vorig jaar waren de tijden van de winnaars iets scherper en de deelname breder dan ooit, wat opnieuw bevestigt dat de City Run zich ontwikkelt van gezellig avondloopje tot serieus loopevenement.
Wedstrijdleider Harm-Jan van Ginkel van Sportservice Veenendaal sprak na afloop lovende woorden over de sfeer. ,,Het is mooi om de beleving te zien bij iedereen, maar vooral bij de kinderen – dat vind ik echt mooi.” Een passende afsluiting van een avond die niet alleen over sport ging, maar vooral over saamhorigheid en plezier.
De Veenendaal City Run blijft groeien in populariteit. De combinatie van toegankelijkheid, gezelligheid en de unieke looproute door het verlichte centrum maakt het een vast onderdeel van de sportkalender in de regio. Wie er volgend jaar bij wil zijn, doet er goed aan de datum van de volgende editie alvast in de agenda te zetten.
NIEUWE EDITIE VALLEY RUN
De volgende loopdatum staat al rood omcirkeld in de kalender van veel hardlopers: op zaterdag 7 februari 2026 keert de Schuiteman Valley Run terug met een Winter Edition in Veenendaal-Oost. Dit werd ook even aangekondigd tijdens de CityRun.
De Valley Run staat bekend om zijn gemoedelijke, maar sportieve karakter. De wintereditie belooft dat sfeertje te combineren met een frisse dosis kou, gezelligheid en uitdaging. De inschrijving is inmiddels geopend via inschrijven.nl.






