
Hockeyvrouwen Spitsbergen belonen zich opnieuw niet: ‘Dit was echt een moment geweest om punten te pakken’
HockeyVEENENDAAL Een belangrijke wedstrijd vandaag voor de hockeysters van Spitsbergen. Ze namen het op tegen Doetinchem, dat tot op heden geen punten had behaald. Ondanks een dominante wedstrijd van Spitsbergen, slaagden ze er niet in om resultaat te boeken. In Doetinchem eindigde het duel in een pijnlijke 2-1 nederlaag.
door Luke Lahaije
De Veenendaalse dames begonnen goed aan de wedstrijd en pakten meteen de regie, dit werd al snel beloond met de openingstreffer. Een mooie actie van Julia Ruland die de bal vanaf de achterlijn afnam en hem laag met de backhand binnen schoot. Trainer Tim Klaren ziet het dan positief in: ,,We zijn de betere partij.”
Echter kreeg Spitsbergen in het tweede kwart toch een tegentreffer te verduren, uit een strafcorner wist Doetinchem de gelijkmaker te scoren. ,,De scheidsrechter zag een hakbal aan onze kant, terwijl dat echt niet het geval was. Lullig dat je hem dan zo tegen krijgt.”
Ondanks de gelijke stand ging Spitsbergen met een heel goed gevoel de rust in, Klaren benadrukt dat: ,,In de eerste 35 minuten heeft de tegenstander geen kans uit open spel gecreëerd, alleen dus die strafcorner.”
NIET MEER ZO SOEPEL
Na rust ging het voor Spitsbergen niet meer zo soepel. Ze vielen wat terug en zo kon Doetinchem een aantal kansen creëren. ,,In het derde kwart was Doetinchem de betere ploeg”, erkent Tim Klaren.
In het laatste kwart kreeg Spitsbergen, met een speelster minder op het veld, wéér een strafcorner tegen. Hier herhaalde zich hetzelfde als in het tweede kwart. Met de 2-1 achterstand zetten de Veenendaalse hockeysters alles op alles en creëerden ze nog twee goede kansen, echter werden deze beide goed gepareerd door de Doetinchemse goalie.
ZONDE
Na afloop baalt Tim Klaren: ,,Je bent de betere ploeg, je creëert meer kansen en speelt het betere spel. Alleen beloon je jezelf niet door gewoon niet te scoren. Het is zonde.”
Volgende week neemt Spitsbergen het in eigen huis op tegen de nummer twee van de ranglijst Kromhouters. Trainer Klaren blikt vooruit: ,,Ik denk dat het een heel pittig potje gaat worden. We moeten flink aan de bak en zullen het spel niet gaan maken.”






