
Veel persoonlijke records voor VZC-zwemmers op NJK in Drachten
ZwemmenVEENENDAAL Het Nederlands Junioren Kampioenschap (NJK) zwemmen in Drachten zit er weer op. VZC was dit jaar vertegenwoordigd met zes zwemmers. De meesten verbleven gezellig samen op een camping in de buurt van Drachten, wat zorgde voor een leuke teamsfeer. Het was een warm weekend, zowel binnen als buiten het zwembad, maar dat weerhield de zwemmers er niet van om goede prestaties neer te zetten.
Liza van Ginkel leverde een indrukwekkend toernooi af. Op bijna al haar afstanden zwom ze een persoonlijk record, met als absolute hoogtepunt de 200 meter schoolslag. Daarmee werd zij tweede van Nederland.
Ook Matthieu Gepkens liet een mooie ontwikkeling zien. Zijn grootste verbetering was op de 100 meter schoolslag, waarop hij een knappe tijd van 1.14.70 neerzette.
Deem Vink boekte de meeste winst op de 400 meter vrije slag. Hij verbeterde zijn persoonlijk record met ruim acht seconden.
Dennis Dumbraveanu mocht alle drie de wedstrijddagen afreizen naar Drachten. Extra knap, want hij had zich als junior B individueel geplaatst voor de 50 meter vrije slag. Tijdens de estafette, die hij samen met Sjors Pijl, Deem Vink en Matthieu Gepkens zwom, verbeterde hij bovendien ook zijn tijd op de 100 meter vrije slag.
Sjors Pijl kwam speciaal voor de estafettes twee keer naar Drachten en dat bleek de moeite waard. Hij verbeterde zowel zijn 100 meter vrije slag als zijn 100 meter rugslag met ruim een seconde.
Mandy Berndsen had zich geplaatst voor maar liefst acht individuele afstanden. Haar grootste verbetering behaalde zij op de 100 meter rugslag, waarop zij haar persoonlijk record met bijna drie seconden aanscherpte.
Al met al kan VZC terugkijken op een geslaagd weekend vol mooie prestaties, persoonlijke records en veel gezelligheid, onder leiding van coach Louise Gepkens.
Voor de NJK-zwemmers is het nu tijd voor een welverdiende rustperiode. Ondertussen maken de minioren zich op voor de Speedo Jaargang Finale, die volgende week zondag in Dordrecht wordt gezwommen, en bereiden de senioren zich voor op het NK in Eindhoven.






