
Waterpolomannen VZC winnen opnieuw en blijven in de kampioenschapsrace
WaterpoloVEENENDAAL De waterpolomannen van VZC hebben zaterdagavond een nipte overwinning geboekt op Watervlo. In Utrecht won de ploeg van coach Tobias de Ruiter met 14-15 (4-3, 3-3, 3-5, 4-4) van de nummer vier uit de competitie. Doordat koploper VZ&PC ook won blijven de Veenendalers met nog vijf wedstrijden te gaan op 1 punt achter.
De doelpuntenmakers bij VZC waren Niels Veerman (4), Max Kunz, Kris Eggink, Joshua van der Wilt en Hidde Verschuur (2). Piet Lentjes, Tim de Weijer, Alain van de Bovekamp (allen 1).
Veerman maakte de openingstreffer waarna de thuisploeg de stand snel omdraaide (2-1). De gelijkmaker van Van de Bovekamp hield even stand waarna Watervlo wederom op voorsprong kwam en de stand zelfs op twee verschil bracht (4-2). Verschuur scoorde nog de 4-3 waarna het spelbeeld in de tweede periode hetzelfde bleef, de ploegen gingen met 7-6 rusten.
Na de bijna vier minuten spelen na de pauze kwam VZC door Verschuur weer op voorsprong (8-9). Het was voor korte duur doordat Mark Hekkers het vizier wederom tweemaal scherp had (10-9). Het leek VZC wakker te maken, ze scoorden nog twee keer in de slotminuten van de derde periode en aan het begin van het laatste kwart scoorden Veerman en Lentjes (10-13). Ondanks dat het spannend bleef (13-14 en 14-15) wisten de Veenendaalse waterpolomannen de overwinning eruit te slepen.
De Ruiter over de wedstrijd: ,,Het was een hele spannende pot. Watervlo was compleet en heeft dan een goed team, zeker in thuiswedstrijden. Het was hard werken, harde keuzes maken en belangrijke tactieken spelen die uiteindelijk de drie punten over de streep hebben getrokken. We mogen trots zijn op elkaar en op ons geheel als team hoe we deze lastige wedstrijd tot winst hebben kunnen afsluiten. Credits naar Watervlo en door!’’
Volgende week gaat VZC op bezoek bij Twente (vijfde), daarna volgen Schuurman (twaalfde), Orca (elfde), Utrecht (tiende) en Arnhem (achtste). VZ&PC wacht volgende week de lastige uitwedstrijd tegen Arethusa en gaat onder andere nog op bezoek bij Brandenburg en Watervlo.






