Trainer Daan Krijnen van VCV dames 1.
Trainer Daan Krijnen van VCV dames 1. @tedxmedia

Daan Krijnen bouwt aan een sterk VCV Dames 1: ‘Jeroen probeerde me te bereiken, maar had het verkeerde telefoonnummer’

Volleybal

VEENENDAAL Ondanks een verkeerd telefoonnummer kwam Daan Krijnen bij VCV terecht, hij voelde zich al snel thuis in sporthal West. Krijnen, sinds dit seizoen trainer van VCV Dames 1, heeft zijn draai gevonden. Met jarenlange ervaring in het volleybal, van jeugdteams tot eerste divisie, brengt hij rust, structuur en een heldere visie. ,,Het gaat niet alleen om winnen, maar om bouwen.”

door Demi van de Weerd

De weg naar VCV begon met een oude bekende. ,,De vorige trainer, Jeroen Hamming, kende ik van vroeger. Ik was weer begonnen met training geven, vooral met jeugd. Maar ik wilde graag een team trainen dat de basis al beheerst, dus een dames 1”, vertelt Krijnen. ,,Ik had een advertentie geplaatst en kreeg veel reacties. Als je eenzaam bent moet je een advertentie plaatsen als volleybaltrainer, dan ben je ineens heel gewild”, grapt Krijnen. ,,Jeroen probeerde me te appen, maar had het verkeerde telefoonnummer. Uiteindelijk kreeg ik een mailtje van hem. Ik weet niet wie hij geprobeerd heeft te bellen, maar die persoon denkt nu dat hij of zij trainer kan worden van VCV”, zegt hij lachend.

Krijnen had meerdere opties, maar toen hij bij VCV kwam kijken, voelde het meteen goed en besloot hij naar Veenendaal te komen. Hoewel hij zelf geen verleden heeft bij VCV, ademt zijn verhaal volleybal. ,,Ik geef al training sinds mijn zeventiende. Ik heb bij verschillende clubs gewerkt, Orion, Scylla, Aetos, en zowel jeugd- als seniorenteams gecoacht. Toen ik kinderen kreeg, ben ik even gestopt, maar het begon toch weer te kriebelen.”

‘VOLLEYBAL IS HET MOOISTE SPEL DAT ER IS ’

De sport blijft trekken. ,,Ik heb ook voetbal- en zwemtraining gegeven, maar volleybal blijft het mooiste spel dat er is in mijn optiek”, zegt Krijnen enthousiast. ,,Het vraagt inzicht, techniek en samenspel. En het leuke vind ik: bij volleybal win je niet toevallig. Wie goed traint en samenwerkt, wordt beter. Dat maakt het voor mij als trainer uitdagend.”

Krijnen traint meerdere teams per week, combineert zijn taak bij VCV met jeugdtrainingen bij Aetos en schrijft daarnaast volleybalblogs. ,,Zaterdagen staan helemaal in het teken van de sport, maar dat vind ik juist leuk: bezig zijn met volleybal op verschillende manieren en met verschillende mensen.”

VERANDERINGEN BINNEN HET TEAM

Bij VCV kwam Krijnen terecht in een team dat veranderd is ten opzichte van vorig seizoen. ,,We zijn wat routine kwijtgeraakt; een paar ervaren speelsters zijn gestopt. Daardoor moeten nieuwe meiden stappen zetten, en dat kost tijd. Maar de sfeer is goed en iedereen werkt hard.”

Het team begint steeds meer vorm te krijgen. ,,We hebben wat dalen gehad, maar het begint steeds beter te lopen. De komende weken worden interessant, dan gaan we zien waar we als team echt staan ten opzichte van de andere teams in de competitie.”

Zijn aanpak is duidelijk: stap voor stap werken aan stabiliteit. ,,In de beginfase heb ik vooral mijn visie uitgelegd, de ‘bouwblokjes’, noem ik dat. Nu is het aan de speelsters om daar zelf iets van te maken. Ze krijgen meer eigen verantwoordelijkheid. Wat willen ze ontwikkelen, waar willen ze naartoe? Het is helemaal aan het team welke kant we nu opgaan.”

JEUGD EN DOORSTROOM

Krijnen kijkt verder dan alleen het eerste team. ,,Ik vind het belangrijk dat we de verbinding houden met de jeugd. Er trainen regelmatig meiden van A1 of B1 mee. Zo kunnen ze proeven aan het niveau en zien wat er mogelijk is. Ik kom niet alleen voor Dames 1, maar voor de hele lijn erachter.”

Ook de regionale binding vindt hij belangrijk. ,,Ik speel liever een wat lagere divisie met meiden uit de regio dan topdivisie met speelsters van ver weg. Je bouwt samen iets op. En als het dan goed gaat, dan houd je alles makkelijker bij elkaar. Ik kies natuurlijk uiteindelijk uit de beste speelsters, maar een regionale achtergrond reken ik zeker mee in het proces.”

REGIONALE BINDING

Die visie raakt aan de identiteit van VCV. ,,De binding met de vereniging moet blijven”, zegt Krijnen overtuigd. ,,Dat zie ik ook bij andere sporten: als je te afhankelijk wordt van spelers van buitenaf, loop je risico. Zodra je degradeert, valt het team uit elkaar. Dan ben je verder van huis.”

Krijnen heeft voor dit seizoen geen keihard resultaatdoel. ,,De meeste meiden willen hetzelfde als vorig jaar: stabiel draaien in deze divisie. Nieuwe speelsters willen vooral beter worden en speeltijd verdienen. Dus we hebben niet per se het doel om te promoveren. Wat ik wél mooi zou vinden, is als Dames 2 promoveert, dan krijgen we meer aansluiting vanuit de andere teams, en die verbinding is minstens zo belangrijk.”

DE TOEKOMST

Krijnen heeft nog weinig slechte of goede dingen gehoord vanuit zijn team. ,,Ik denk dat het allemaal goed gaat. Ik ga ervan uit dat als het team ergens mee zit dat ze dat zouden uitspreken. Ze zullen ook niet uitspreken dat ze het allemaal fantastisch hebben, dat gebeurt over het algemeen niet zo snel op dit niveau bij de dames. Ik wil in ieder geval gaan bouwen aan een mooie toekomst bij VCV.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Gina Veerman en Rein Kreeft die bij Tafeltennisvereniging SKF het initiatief oppakken voor mensen met Parkinson om te kunnen tafeltennissen.
SKF start met tafeltennis voor mensen met Parkinson: ‘Het kan de ziekte vertragen’ 5 uur geleden
Afbeelding
Dennis van Beukering volgend seizoen hoofdtrainer van GVVV 20 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Scorebord RegiosportVeenendaal.nl 20 uur geleden
Afbeelding
SKF-speelster Shuohan Men met Nederlands team op WK tegen Roemenië gisteren
Afbeelding
Nog geen WK-ticket voor Fenna Achterberg met estafettevrouwen 4 mei, 09:48
Afbeelding
Quincy Arends keert terug bij De Merino’s 4 mei, 08:35
Archieffoto
Van Gent Finaleweken: Veldseizoen begint met verlies voor korfballers van SKF 3 mei, 21:03
advertentie
advertentie