Bambi Bambi viert zijn treffer met Rodney van Klooster.
Bambi Bambi viert zijn treffer met Rodney van Klooster. @tedxmedia

Van Gent Finaleweken: Goed Veenendaal verdient meer dan gelijkspel tegen kampioen VVA: ‘Met lef en geloof gespeeld’

Voetbal

VEENENDAAL VV Veenendaal heeft het kampioensfeest van VVA Achterberg niet kunnen versjteren. De ploeg van Tom Gesgarz voert de boventoon in de regioderby, maar twee dodespelmomenten en een dosis pech zorgen voor een 2-2 eindstand. Volgende week probeert Veenendaal thuis tegen direct concurrent ONA’53 nacompetitie te ontlopen.

door Rick Praamstra

Terwijl spelers en staf van VVA een feestje vieren, beseft flankspeler Bart Keuken dat ook zijn team de bloemen had verdiend. ,,Wij zijn niet minder dan VVA, dat heb je ook kunnen zien vandaag. Dan denk je dat wij net zo goed kampioen hadden kunnen zijn.”

De vierde klasse lonkt echter voor Veenendaal nu nacompetitie nog zeker niet ontlopen is. ONA’53 hielp met een 6-1 zege op nummer twee ESA VVA aan de titel en ging de Veenendalers voorbij op de ranglijst. In een onderling treffen volgende week heeft Veenendaal aan een zege genoeg om zich veilig te spelen.

Voor wie de ‘oudste club’ van Veenendaal ziet spelen, is het een wonder dat ze zo laag staan. VVA krijgt geen voet aan de grond en de elf van Gesgarz is dominanter en feller. Al na drie minuten komt de ploeg op voorsprong via Elco van der Klift als hij ontsnapt aan de aandacht van de defensie en van dichtbij hard raak schiet.

DREIGEND

Keuken krijgt veel ruimte op de rechterflank en is continu dreigend met scherpe voorzetten. ,,Ik denk dat ik een redelijke pot speelde. Ik had iets meer de bal kunnen krijgen en zo nog wat gevaarlijker kunnen zijn. Ik heb alles gegeven.”

Zonder grote kansen te creëren, heeft Veenendaal het duel onder controle. Tot vijf minuten voor rust VVA dreigend is en het strafschopgebied bereikt. Verdediger Rick Achterberg probeert de VVA-spits van het doel te houden en gebruikt zijn lichaam. Arbiter Joop Visser vindt echter dat hij dit onreglementair doet en geeft tot afgrijzen van Gesgarz een strafschop. ,,Ik vond het een cadeautje, maar je kúnt ‘m geven. Het past wel in ons seizoen dat ie gegeven wordt.”

(Tekst gaat verder na foto)


Tim van de Weerdhof heeft bijna de strafschop te pakken. - @tedxmedia

Keeper Tim van de Weerdhof is nog dichtbij, maar de strafschop van Wesley van Beijnum gaat erin en virtueel is VVA op dat moment kampioen omdat concurrent ESA dan al met 3-0 achterstaat tegen ONA. Na de gelijkmaker zit er iets meer energie in het spel van VVA, maar Veenendaal houdt makkelijk stand.

FLAIR

Na rust houdt VVA die energie vast en is het team dreigender richting het Veense doel, maar na een minuut of tien luwt het dominante spel van de koploper en kruipt Veenendaal meer uit zijn schulp. Na ruim een uur brengt Gesgarz Honori Bambi voor Elco van der Klift en de speler met misschien wel de mooiste naam van de amateurvelden zorgt met zijn acties voor meer flair. Hij is al snel dichtbij een doelpunt, maar zijn schot belandt in het zijnet.

Later is het wel raak als Keuken een splijtende pass geeft op Bambi en hij prachtig over doelman Stefan Blankestijn lobt en VVA zo weer terug bij af is. ,,Dat was echt even een geluksmoment”, haalt Keuken het doelpunt terug. ,,Je hoopt dan de wedstrijd over de streep te trekken en het feestje van VVA te verpesten, maar het mocht niet baten.”

De Achterbergers dringen na het doelpunt meer aan en Veenendaal loopt wat achteruit. Toch lijkt een herhaling van eerdere duels waarin Veenendaal in de slotfase het deksel op de neus kreeg ditmaal niet te gebeuren. Maar wederom zit het niet mee bij de derdeklasser. De spits van de aanstaande kampioen lijkt bij een vrije trap de bal aan te nemen met zijn arm, maar arbiter Visser ziet de handsbal over het hoofd. De bal belandt via een scrimmage bij Rick Degenaar, die van dichtbij de gelijkmaker binnenschiet.

VINGERTOPPEN

VVA haalt vervolgens alles uit de kast om het duel binnen te halen, maar toch krijgt Veenendaal dé kans om toch de winst binnen te slepen als Rodney van Klooster een grote kans krijgt. Stefan Blankesteijn (normaal keeper van het derde team van VVA, maar door een blessuregolf bij de keepers opgeroepen) is de held van het thuisteam door met zijn vingertoppen de titel veilig te stellen.

(Tekst gaat verder na foto)


Rodney van Klooster in fel duel om de bal. - @tedxmedia

Gesgarz kan er met zijn hoofd niet bij dat zijn team misschien zomaar nacompetitie moet spelen. ,,Als je ons ziet spelen, denk je: hoe is het mogelijk dat we misschien straks nacompetitie moeten spelen. Het is verbazingwekkend. Maar men zegt dat je aan het eind van het seizoen staat waar je hoort te staan.”

De trainer kan zijn ploeg echter weinig verwijten vandaag. ,,We hebben met geloof en lef gespeeld. Dat is de laatste weken weer terug. Als we winnen van ONA volgende week zijn we veilig. ONA is een goed voetballende ploeg. Wie het graagst wil en de vorm van de dag zal bepalen wie er wint.”

Rodney van Klooster in fel duel om de bal.
Tim van de Weerdhof heeft bijna de strafschop te pakken.
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Waterpolomannen VZC kampioen: ‘Heerlijk om de beste te zijn’ (met video) 5 uur geleden
Pieter van den Berg in actie tijdens de wedstrijd.
Van Gent Finaleweken: Tafeltennissers SKF moeten in de herkansing voor promotie (video) 6 uur geleden
Jairo Soetowidjojo (hier op archieffoto) was trefzeker voor VRC
Van Gent Finaleweken: VRC ziet Roda ’46 in slotfase langszij komen: ‘Het doel is behaald’ 6 uur geleden
Quincy Veenhof (hier op archieffoto) zorgde voor de gelijkmaker namens GVVV
GVVV komt laat op gang tegen IJsselmeervogels: ‘Deze zege geeft rust aan de hele organisatie’ 6 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: De Merino’s wint en heeft de top vier weer in eigen hand 7 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: VV Veenendaal geeft zege uit handen tegen ONA ‘53: ‘Dit voelt als een verlies’ 7 uur geleden
Nick Hak (hier op archieffoto) bracht zijn ploeg nog wel op een 0-1 voorsprong.
Van Gent Finaleweken: DOVO laat kans op derde periode glippen: ‘Zonde, een gemiste kans’ 8 uur geleden