Feest bij SV Panter: de promotie is binnen!
Feest bij SV Panter: de promotie is binnen! Ted Walker

Van Gent Finaleweken: SV Panter promoveert na spectaculaire slotfase naar vierde klasse (video)

Voetbal Finaleweken Nieuws over SV Panter

VEENENDAAL SV Panter heeft zaterdagmiddag het successeizoen een passend slot gegeven. In de beslissende finale om promotie stond het team op het neutrale terrein in Leersum tegenover vv ‘t Goy. In een wedstrijd die tot de allerlaatste seconde zinderde van de spanning, trokken de Veenendalers dankzij een doelpunt in de extra tijd met 2-3 aan het langste eind. Door deze knotsgekke overwinning is de felbegeerde promotie naar de vierde klasse eindelijk een feit.

door Demi van de Weerd

In de eerste helft had SV Panter het zichtbaar lastig met de tegenstander. ‘t Goy kwam er een aantal keer gevaarlijk uit via snelle counters en wist de Veenendaalse defensie serieus te testen. SV Panter slaagde er voor rust niet in om het eigen spel te spelen en keek bij het ingaan van de kleedkamers tegen een verdiende 1-0 achterstand aan. 

GOEDE SPEECH IN DE RUST

Trainer Moslin Adnane greep tijdens de pauze resoluut in om zijn ploeg op scherp te zetten. ,,We hebben in de rust even een goede speech gegeven. Ik heb de jongens voorgehouden dat we hier vandaag absoluut niks te verliezen hadden. Die woorden pakten goed uit, want we begonnen de tweede helft direct zeer aanvallend met als doel om zo snel mogelijk die gelijkmaker te forceren.”

(de tekst gaat onder de video verder)


(bron video: Peter Tijssen)

GOUDEN WISSELS EN DE GELIJKMAKER

Het aanvallende spel van SV Panter leverde druk op, maar de bevrijdende treffer liet nog even op zich wachten. Rond de 70e minuut besloot Adnane tactisch in te grijpen door de aanvallers Nick van Kooten en Nathan Faber in te brengen voor vers bloed in de voorhoede. Dat bleken gouden wissels te zijn, want vrijwel direct daarna lag de bal in het net. Na een afgemeten voorzet van Nathan Faber kwam Giovanni Keijman in schietpositie. Zijn inzet werd in eerste instantie nog gekeerd, maar de keeper van ‘t Goy liet de bal los. Reggi van den Heuvel was er als de kippen bij en gleed de bal alert binnen voor de 1-1.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Veel supporters van SV Panter waren meegekomen naar de finale in Leersum.  - Ted Walker

Van den Heuvel was na afloop van het duel door het dolle heen. ,,Ik ben echt supertrots op ons hele seizoen, op de staf, het team en werkelijk iedereen die bij de club betrokken is. We hebben het nu eindelijk gedaan: we promoveren! Hoe de wedstrijd zelf precies verliep maakt me op dit moment echt helemaal niks meer uit. Het was prachtig en de manier waarop die ballen er uiteindelijk in de slotfase in vielen, was echt perfect. En nu is het tijd om heel groot feest te vieren.”

DRAMA EN APOTHEOSE IN DE EXTRA TIJD

Na de gelijkmaker rook SV Panter bloed en de ploeg denderde door. In de 86e minuut leken de Veenendalers de buit definitief binnen te hebben toen Giovanni Keijman profiteerde van een enorme blunder van de vijandelijke keeper, die de bal zomaar cadeau gaf: 1-2. ‘t Goy weigerde echter te capituleren en kwam vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd op gelijke hoogte. Uit een vrije trap viel de bal via een rare klutsbal pardoes achter de Veense goalie voor de 2-2.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Giovanni Keijman juicht na zijn doelpunt. - Ted Walker

Een verlenging leek onvermijdelijk, maar in de absolute slotseconden van de extra tijd kreeg SV Panter nog één vrije trap op een kansrijke positie. Jesper Gerritsen nam plaats achter de bal en zorgde voor de ultieme ontlading. ,,Ik had vooraf met Reggi afgesproken dat we de bal strak tussen de keeper en de verdedigingslinie zouden leggen. Vanaf die plek hoefden we de bal dan alleen nog maar licht te schampen, of hij zou er door de scherpte direct in één keer invallen. Het is echt heerlijk dat zo’n afspraak dan ook zo perfect uitpakt. De bal vloog er in de extra tijd rechtstreeks in, beter dan dit kan eigenlijk niet. Het feest is nu echt compleet.”

Door de 2-3 overwinning barstte er een enorm volksfeest los op het veld. Trainer Moslin Adnane probeerde na afloop de emoties onder woorden te brengen. ,,We hebben het gewoon geflikt, het is ons eindelijk gelukt en dit is toch prachtig voor de hele vereniging? Hoe de wedstrijd is verlopen maakt nu even helemaal niks meer uit, het is vanaf nu één groot feest.” Het lange wachten is voorbij: SV Panter is na drie jaar weer terug in de vierde klasse.


Feest bij SV Panter: de promotie is binnen! - Ted Walker

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Feest bij SV Panter: de promotie is binnen!
Van Gent Finaleweken: SV Panter promoveert na spectaculaire slotfase naar vierde klasse (video) 5 uur geleden
In de finale versloegen zij Melanchthon Schiebroek met 1-0.
Van Gent Finaleweken: CLV-hockeymeisjes kronen zich tot landskampioen bij TeamNL Moves 9 uur geleden
Schakers van alle leeftijden gaan met elkaar de strijd aan
Schakers op Open Veens gaan voor volle punt 9 uur geleden
Lydeke van Os neemt de voorzittershamer over van Edwin Schriemer.
Lydeke van Os nieuwe voorzitter Badmintonvereniging Veenendaal 5 jun, 09:21
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Sportprogramma RegiosportVeenendaal.nl week 23 5 jun, 07:51
Afbeelding
Tobias de Ruiter langer coach van VZC waterpolo 4 jun, 15:50
Afbeelding
SKF rouwt om overlijden bestuurder en vrijwilliger Ab van Duijl 4 jun, 14:42
advertentie
advertentie