
Rouw bij GVVV om overlijden speler uit ‘gouden generatie’
Voetbal Nieuws over GVVVVEENENDAAL Rouw en verdriet bij GVVV omdat Elzo Scholts is overleden. De clubman was maar liefst 75 jaar lid van de Veenendaalse vereniging en maakte deel uit van de ‘gouden generatie’ van eind jaren vijftig. Hij overleed donderdag op 86-jarige leeftijd.
,,De naam Scholts zal voor eeuwig verbonden blijven aan GVVV”, schrijft de club in een in memoriam op de clubwebsite. ,,Want Elzo Scholts maakte als speler deel uit van een gouden generatie voetballers in het blauwe tenue die een tot nu toe ongeëvenaard palmares achter hun naam zetten. Elzo werd namelijk, uiteraard samen met zijn teamgenoten, aan het einde jaren vijftig van de vorige eeuw driemaal achtereen kampioen met GVVV 1 in de seizoenen 1957-1958, 1958-1959 en 1959-1960. Daardoor bereikte onze hoofdmacht het toenmalige hoogste niveau de tweede klasse bij het zaterdagamateurvoetbal. Legendarisch is het verhaal dat de militaire politie bij zijn vader en moeder op de stoep stond, omdat Elzo de voorkeur gaf aan een voetbalwedstrijd in plaats van op wacht staan als soldaat. Een bevlogen en zeer talentvolle linksbuiten die, als zijn ouders het hadden toegelaten, betaald voetbal zou hebben gespeeld.”
Elzo Scholts speelde vanaf zijn 14e tot zijn 29e jaar in het eerste elftal, en heeft daarna ook alle lagere elftallen doorlopen. Na zijn voetbalcarrière zette hij zich in als trainer van de jeugd en lagere elftallen en ook was hij keeperstrainer bij GVVV. ,,In de persoon van Elzo Scholts verliest GVVV een uitermate loyaal lid die bijna 75 jaar lid is geweest en zich zowel actief als passief heeft ingezet voor het opstoten van GVVV in de vaart der voetbalvolkeren. Hij laat dan ook een enorme leegte achter zich voor onze gehele vereniging en iedereen die hem heeft gekend.”






