Afbeelding
Sander van Snippenberg

Tijdelijke hoogspanningsverbinding op sportpark De Groene Velden

Voetbal Nieuws over De Merino's

VEENENDAAL De gemeente en netbeheerder TenneT zijn een overeenkomst aangegaan om tijdelijk een hoogspanningsverbinding te kunnen plaatsen op het oefenveld van De Merino’s. De grond is van de gemeente en deze moet officieel het gebruik vastleggen, waarna de aansluiting kan volgen tussen de bestaande hoogspanningsmasten met de nieuwe aangelegde ondergrondse leidingen.

,,De bovengrondse hoogspanningslijnen binnen Veenendaal gaan ondergronds tussen de hoogspanningsmasten 124 in gemeente Utrechtse Heuvelrug en mast 97 bij voetbalvereniging De Merino’s, direct ten westen van Rondweg-oost. Ter hoogte van deze masten worden zogenoemde opstijgpunten gerealiseerd om de overgang van een bovengrondse naar ondergrondse verbinding te maken. Bij mast 97 wordt gebruik gemaakt van een tijdelijke mast ter hoogte van het huidige oefenveld bij voetbalvereniging De Merino’s, zodat ruimte ontstaat om het opstijgpunt te bouwen’’, leggen burgemeester en wethouders uit.

EIGENDOM

,,Voor de realisatie, instandhouding en beëindiging van de tijdelijke hoogspanningsverbinding wordt met leidingbeheer TenneT TSO B.V. een gebruiksovereenkomst van gemeentelijke percelen gesloten’’, meldt het college. Zij sluiten deze met TenneT, mits er volgens het Didam-arrest geen andere partijen zich zouden aanmelden om het gemeentelijke eigendom daarvoor te willen gebruiken. Hierna kan de leidingbeheerder de werkzaamheden voortzetten om het ondergronds brengen van de hoogspanning onder Veenendaal af te ronden. Een deel van de overeenkomst houdt Veenendaal wegens een onderhandelingspositie geheim.

DIRECTE SCHADE

De gemeente verwachtte niet dat er andere bedrijven zich zouden gaan melden voor het gebruik van de grond op het sportpark, omdat TenneT de enige eigenaar en beheerder zal zijn van de tijdelijke hoogspanningsverbinding. Wat zij wel bekend heeft gemaakt is dat de leidingbeheerder alleen de kosten van de directe schade op zich neemt die door deze tijdelijke mast ontstaan: ‘TenneT is niet bereid om schade die hier niet onder valt, indirecte schade, voor vergoeding in aanmerking te laten komen. Gezien het zeer beperkte risico van zowel directe als indirecte schade is dit acceptabel.’

VERGOEDING

Burgemeester en wethouders lieten op eerdere vragen van de ChristenUnie weten dat Veenendaal een compensatie krijgt van TenneT voor het gebruik van het trainingsveld voor de tijdelijke verbinding: ,,De met TenneT overeengekomen afkoopsom voor het niet uit hoeven voeren van herstelwerkzaamheden aan het trainingsveld bedraagt 140.000 euro. Dit bedrag is momenteel bestemd voor de reconstructie en uitbreiding van het parkeerterrein De Groene Velden.’’ De gemeente regelt een nieuw kunstgrasveld voor De Merino’s en zal de nieuwe parkeervoorziening gaan aanleggen tijdens de herinrichting van de Groeneveldselaan en het nieuwe Stadspark.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Afbeelding
Erwin Hommerson nieuwe hoofdtrainer VRC-vrouwen 8 uur geleden
De 30-jarige Nederlander was in de tweede ronde niet opgewassen tegen de Amerikaan Tommy Paul, die het grastoernooi in 2024 won.
Tennisser Van de Zandschulp strandt in tweede ronde op Queen’s 18 jun, 17:22
Van links naar rechts: Mathieu Gepkens, met op de bovenste rij hoofdtrainer Louise Gepkens en Mandy Berndsen. Onderste rij: Liza van Ginkel, Deem Vink en Sjors Pijl. Dennis Dumbraveanu ontbreekt op de foto.
VZC-zwemmers klaar voor Nederlandse Junioren Kampioenschappen 18 jun, 15:12
Lenno van Kleef schudt Martijn Bartels de hand. De trainer staat ook komend seizoen voor de groep.
vv Veenendaal: Trainer verlengt contract en nieuwe speler gepresenteerd 18 jun, 08:59
Afbeelding
Autobedrijf Braber topscorersklassement: Gouden schoen voor Gino Dix (De Merino’s) 17 jun, 09:49
Afbeelding
Sportprogramma RegiosportVeenendaal.nl week 25 17 jun, 06:49
Joey Snijders met zijn ouders Sylvia en Rob.
Twee GVVV-teams doen mee aan toernooi voor Joey Snijders in Amersfoort 16 jun, 10:42
advertentie
advertentie