Nick Hak maakt vanaf de strafschopstip de 1-0 voor DOVO
Nick Hak maakt vanaf de strafschopstip de 1-0 voor DOVO @tedxmedia

DOVO geeft het in slotfase uit handen tegen Harkemase Boys: ‘Jammer dat we in de slotfase niet 150% gegeven hebben of meer konden geven’

Voetbal Nieuws over DOVO

VEENENDAAL Op Sportpark Panhuis heeft DOVO, uitkomend in de Derde divisie, een bittere nederlaag moeten incasseren. Na een prima eerste helft tegen nummer twee Harkemase Boys moest DOVO in de slotfase alsnog met 1-2 buigen voor de ploeg uit Friesland. ,,Heel zuur en erg zonde omdat wij voor mijn gevoel de beste kansen hebben gehad”, zei DOVO-speler Timo Pluk na afloop

door Roberto Cancian

Het vuistje van Timo Pluk was veelzeggend nadat DOVO in de tiende minuut een strafschop kreeg nadat hij onderuit was gehaald door Harkemase Boys verdediger Jaap van Dijken. Nick Hak schoot de strafschop binnen waardoor Pluk zijn run langs de rechterkant bekroond zag worden met de Veenendaalse voorsprong. ,,Wij hadden de overhand de eerste twintig minuten. De tegenstander heeft het daarna iets omgezet waardoor ik minder kon opkomen. In de eerste helft kregen we kansen om verder uit te lopen maar verzuimen we dat”, aldus Timo Pluk. 

Door een blessure was hij er lange tijd uit. Hij is dan ook blij met de minuten en het vertrouwen dat hij krijgt nu hij weer fit is. Afgelopen week werd zijn contract dan ook verlengd. ,,Ik had een scheurtje in mijn bovenbeenspier en dat is drie keer teruggekomen. Al met al heeft het een jaar geduurd. Ik ben blij dat ik weer kan voetballen op deze manier, dat doe ik het liefst en fijn ook dat mijn contract is verlengd.” 

DOELPUNT AFGEKEURD

Na een goede eerste helft van DOVO, Kian Visser raakte namens Harkemase Boys de buitenkant van de paal nadat Vito Wormgoor weggleed, was het de ploeg uit Friesland die op zoek moest naar ruimte in de Veenendaalse defensie. Die vond het al snel. De ingevallen Bart Kooistra kopte in de 56e minuut de 1-1 achter Nick van den Dam. Na een uur wedstrijd zocht DOVO naar openingen wat resulteerde in mogelijkheden voor onder meer Nick Hak. In de 75e minuut kopte de aanvalsleider een bal tegen de lat na goed voorbereidend werk van Lars Huber en de uitblinkende Matthijs van Nispen. Waar DOVO even later dacht de 2-1 te maken via Nick Hak was het niet veel later via Pim Betzema 1-2. ,,De scheidsrechter zei dat het een gevaarlijke situatie was nadat Lars Huber naar de bal gleed en de keeper van Harkemase Boys tegen hem aan gleed.” 

Nick Hak dacht daarna zijn tweede treffer te maken, die werd echter tot groot ongeloof bij DOVO geannuleerd. ,,Heel zuur. Ook dat we die 1-2 nog tegen krijgen in de slotfase. Een bal die er te makkelijk in gaat omdat wij niet onze verantwoordelijkheid nemen”, vond Timo Pluk. DOVO, dat defensief Vito Wormgoor, Nick de Bondt en Nadir Achahbar moest wisselen omdat zij na blessures nog geen negentig minuten konden spelen, miste daarna leiding en sturing. ,,Je merkt het vooral wanneer Vito eruit gaat. Die is goud waard. Het is zuur dat de wedstrijd dan zo eindigt. Natuurlijk werken we toe richting de nacompetitie maar je wil uiteindelijk elke wedstrijd winnen. Jammer en onwijs zuur dat we in de slotfase niet 150% gegeven hebben of meer konden geven.” 

(de tekst gaat onder de foto verder)


Timo Pluk baalde van de late nederlaag van zijn ploeg - @tedxmedia

KARAKTER EN MENTALITEIT

Trainer Jeroen van Bezouwen baalde ook van het beetje extra dat hij niet had gezien in de slotfase bij zijn ploeg. ,,Ik wil altijd winnen. Met voetbal maar ook wanneer ik een potje patience doe met mijn oma. Wanneer we halverwege met 2-0 of 3-1 voor staan dan hebben zij niets te vertellen. Na de wissels zie je dat het leiderschap wegvalt, maar ik vind het erg dat er in de slotfase geen enkele bal in hun zestien meter is gebracht. In de eindfase hebben we niet het karakter laten zien om het om te draaien. Daar ben ik teleurgesteld over omdat karakter en mentaliteit ons ding is. Daar konden we nu niet op terugvallen. Daarom is de teleurstelling groter dan anders. Wij hadden deze wedstrijd zeker niet hoeven te verliezen”, aldus Jeroen van Bezouwen. 

VOORUIT KIJKEN

Bij DOVO gaat de blik richting de volgende wedstrijden hoewel de nederlaag tegen Harkemase Boys zichtbaar pijn deed. Ook bij Timo Pluk, die liet zien op meerdere posities prima uit de voeten te kunnen. Nadat hij in de eerste helft veel kon opstomen over de rechterkant, liet hij in de tweede helft een prima indruk achter in de laatste lijn.

,,Mijn geluk en soms ook de pech, is dat ik op veel posities uit de voeten kan. Wij willen ons spel verbeteren en dat gaat bij vlagen goed. Wij maken echt stappen en willen naar de top vijf toewerken. Meerdere spelers komen terug en de selectie is weer bijna compleet dus ik heb er vertrouwen in”, keek Timo Pluk vooruit.

Timo Pluk baalde van de late nederlaag van zijn ploeg
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Gina Veerman en Rein Kreeft die bij Tafeltennisvereniging SKF het initiatief oppakken voor mensen met Parkinson om te kunnen tafeltennissen.
SKF start met tafeltennis voor mensen met Parkinson: ‘Het kan de ziekte vertragen’ 9 uur geleden
Afbeelding
Dennis van Beukering volgend seizoen hoofdtrainer van GVVV gisteren
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Scorebord RegiosportVeenendaal.nl gisteren
Afbeelding
SKF-speelster Shuohan Men met Nederlands team op WK tegen Roemenië 4 mei, 11:12
Afbeelding
Nog geen WK-ticket voor Fenna Achterberg met estafettevrouwen 4 mei, 09:48
Afbeelding
Quincy Arends keert terug bij De Merino’s 4 mei, 08:35
Archieffoto
Van Gent Finaleweken: Veldseizoen begint met verlies voor korfballers van SKF 3 mei, 21:03
advertentie
advertentie