Afbeelding
Pridex Media / Tim Buitenhuis

Van Gent Finaleweken: VZC-mannen sterk van start in eredivisie triatlon

Triatlon

VEENENDAAL Het nieuwe triatlonseizoen in de eredivisie is begonnen. In Arnhem pakten VZC Veenendaal (mannen) en Kijani (vrouwen) in een Team Time Trial de eerste overwinning van het seizoen. Niels van Lanen (VZC) en Silke de Wolde (TV Almere) schreven in de ochtend de individuele kwalificatiewedstrijd op hun naam. Bij de vrouwen werd VZC negende.

Teamsamenstellingen veranderden en nieuwe teams maakten hun opwachting, maar op het hoogste treetje zagen we toch weer vertrouwde gezichten in de openingswedstrijd van het eredivisieseizoen, met bij de mannen regerend kampioen VZC Veenendaal op de eerste plek. VZC legde de basis voor de overwinning in de individuele kwalificatiewedstrijd (175m zwemmen, 6km fietsen, 2km lopen).

VZC Veenendaal, met Niels van Lanen, Rick van der Knaap, Jorik van Egdom en Lucas Goené, realiseerde in de ochtend de snelste (gecombineerde) kwalificatietijd en ging daardoor als eerste team van start in de Team Time Trial (475m zwemmen, 20km fietsen, 5km lopen). Rogelli / TriMates – Utrecht liep met Pim Bakker, Thomas Cremers, Mats Keulstra en Sem Lazaroms in de ochtend 38 seconden achterstand op en wist in de team time trial 19 seconden terug te pakken, maar kwam niet meer in de buurt van de koplopers. Hellas-Utrecht, met Siwar Kool, Wybe Vermeulen, Roel Kwaaitaal en Lennard Beens, pakte in de seizoensopener de derde plaats.

Bij de vrouwen kwam VZC in actie met Angelique Wammes, Christina Draijer, Myra Smulders en Rosanne Diepeveen. Diepeveen haalde echter de finish niet en als team eindigde VZC op de negende plek. 

De Eredivisie gaat op 31 mei verder met NK Sprint Triathlon in Stein.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Leonardo MUNOZ / AFP
Van de Zandschulp had ‘klapper’ op US Open nodig voor carrière 9 uur geleden
Janny: ,,De coach doet het heel goed, legt goed uit en let goed op. Het motiveert en houdt ook de pret erin!"
55-plussers sterker door ZilverFitness: Het hele lesuur een gediplomeerde vaste coach 11 uur geleden
Afbeelding
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez 14 uur geleden
Loten verkopen voor de Grote Club Actie.
26 verenigingen uit Veenendaal doen mee aan Grote Clubactie 14 uur geleden
Afbeelding
VRC en Veenendaal loten thuiswedstrijd in districtsbeker 16 uur geleden
Afbeelding
NOC*NSF ziet ‘positieve signalen’ voor de sport in miljoenennota 16 sep, 13:21
Marius Penninks is voorgedragen als nieuwe voorzitter van VRC.
Marius Penninks voorgedragen als nieuwe voorzitter van VRC 16 sep, 07:52
advertentie
advertentie