
Coaches onder de indruk na stunt Van de Zandschulp op US Open: ‘Dit is bizar’
TennisVEENENDAAL (ANP) Daviscupcaptain Paul Haarhuis en coach Peter Lucassen waren onder de indruk van de prestatie van Botic van de Zandschulp. Beiden zaten donderdagavond in de spelersbox van de nummer 74 van de wereld, die op de US Open voor een enorme stunt zorgde door Carlos Alcaraz in drie sets te verslaan.
,,Ik heb genoten van de rust die Botic uitstraalde. Toen hij in de tweede en derde set werd teruggebroken, heb ik niets gezien van spanning of frustratie. Hij pakte de draad telkens weer goed op”, zei Haarhuis telefonisch vanuit New York.
HEEL OVERTUIGEND
,,Voordat hij ging serveren voor de wedstrijd zei ik tegen Peter: ‘ik heb er een heel goed gevoel over’. Mentaal was hij ijzersterk en dat is een vereiste om van dit soort jongens te winnen. Botic bleef kaarsrecht overeind staan, en dat in zo’n ambiance: de avondsessie in het Arthur Ashe Stadium. Het was heel overtuigend.”
Van de Zandschulp vierde de zege ingetogen. ,,Maar toen ik hem net in de gym zag, was hij al wat blijer. We hebben elkaar een goede knuffel en een high five gegeven”, aldus Haarhuis ver na middernacht in New York.
DIT IS BIZAR
Lucassen had een dergelijk resultaat niet zien aankomen. ,,Iedereen weet hoe waanzinnig Botic kan tennissen, maar dat hij hem zo zou wegzetten, had ik nooit verwacht. Dit is bizar. Ik kan me niet herinneren dat Alcaraz zo dik heeft verloren op een grand slam”, aldus de privécoach.
,,Botic was vanavond gewoon de betere en hij bepaalde het spel. Met hoe hij erbij stond, was hij een voorbeeld voor iedereen. Telkens was het volgende punt het enige dat telde. Het hielp wel dat de eerste paar games zijn kant op vielen. In de training raakte hij de ballen al erg goed en gelukkig konden we, omdat andere partijen vroeg waren afgelopen, nog even opwarmen op de hoofdbaan.”
BOTIC BLIJFT BOTIC
Na het laatste punt bleef Van de Zandschulp opvallend rustig en van een vreugde-uitbarsting was geen sprake. ,,Botic blijft Botic, die gaat niet op de grond liggen. Hij is ook niet iemand die nu ineens de stad in wil om het te vieren. We gaan gauw slapen en ons richten op de volgende wedstrijd. Dit is waanzinnig als je ziet waar hij vandaan komt (Van de Zandschulp twijfelde afgelopen mei nog over het voortzetten van zijn tennisloopbaan na een kansloze nederlaag op Roland Garros). Ik ben erop blijven hameren dat hij dit gewoon kon en dat hij in zichzelf moest blijven geloven.”
Van de Zandschulp treft nu de Brit Jack Draper.
OOK ALCARAZ VERBAASD
Eerder had ook Carlos Alcaraz al laten weten dat hij verbaasd was door het hoge niveau van Botic van de Zandschulp in de tweede ronde van de US Open. ,,Hij speelde echt goed tennis. Ik dacht dat hij me meer ‘gratis’ punten zou geven. Dat was een beetje verwarrend. Ik wist niet hoe ik ermee om moest gaan en kon mijn niveau niet opkrikken. Ik denk dat mijn niveau de hele wedstrijd hetzelfde bleef. Het was niet genoeg om mezelf de kans te geven om in de wedstrijd te komen. Ik voelde me niet goed bij het slaan van de bal. Ik maakte veel fouten. Toen ik terug wilde komen, was het te laat”, zei de nummer 3 van de wereld op de persconferentie.”






