Afbeelding
Arjenne Niessink

Record aantal deelnemers voor vernieuwde Veenendaal City Run: ‘Het was prachtig’

Atletiek

VEENENDAAL Honderden deelnemers hebben vrijdagavond meegedaan aan de Veenendaal City Run. Het iets gewijzigde evenement kende met meer dan 1500 lopers een record aantal deelnemers, vooral bij de kidsrun waren er meer lopers dan ooit. ,,Het was prachtig, jong en oud kwam echt met plezier in beweging”, vertelt Sjoerd van Stokkum van Sportservice Veenendaal dat zoals altijd de organisatie verzorgde van de Veenendaal City Run.

De lopers werden met muziek en door toeschouwers aangemoedigd tijdens hun loop en zoals altijd was er ook gezorgd voor mooie verlichting in het centrum van Veenendaal. Maar er waren dit jaar ook wat vernieuwingen doorgevoerd. Eén daarvan was dat de lopers de route door het centrum van Veenendaal andersom liepen. Daarmee was de finish in de Hoofdstraat. ,,De deelnemers waren daar enorm enthousiast over, dat werd heel positief ontvangen”, zegt Van Stokkum. 

Het tweede nieuwe onderdeel van de Veenendaal City Run was een tussensprintje, waarbij de deelnemers via de Strava-app een snelste tijd neer konden zetten. ,,Dat was ook mooi, je zag echt dat mensen daar even flink aantrokken.” De sprintjes werden gewonnen door Lucas Goené bij de mannen en Rianne Slomp bij de vrouwen.

KIDSRUN De Kidsrun over 1300 m werd bij de jongens gewonnen door Koen Olde. Jaron Lamper werd tweede en Sem Mijderwijk uit Woudenberg pakte het brons. Bij de meisjes was Veerle van Eeden de snelste, voor Amila Salic en Sophie van Zutphen. Kinderburgemeester Daniël Wilmans reikte de prijzen uit, nadat hij aan het begin van de wedstrijd ook al het startschot had gegeven.

SCOOLRUNNING Aan de 2,5 km deden zowel individuele lopers mee, als ook leerlingen uit het voortgezet onderwijs. De scholieren liepen bovendien voor het (S)coolrunning-klassement. Hun tijden telden ook mee in het algemeen klassement. Dat leverde bij de vrouwen een dubbele zege op voor Lotte Davelaar uit Veenendaal. Haar 09.46 minuten was de snelste tijd bij de vrouwen, maar ook in het (S)coolrunning-klassement. Dat gold ook voor de winnares van het zilver, Jana Biesterveld (Leersum), die met 10.19 minuten twee bekers mee naar huis nam. Evi van Kooten (Veenendaal) pakte brons bij de vrouwen (10.54 minuten), terwijl de Veenendaalse Esmée Versteeg bij (S)coolrunning derde werd in 11.09 minuten. Bij de mannen won Sherick Laurant uit Ede de 2,5 km in 08.21 minuten. Erwin de Vor (08.38 minuten) en Martjan de Bruin (08.46 minuren) werden tweede en derde. In het (S)coolrunning-klassement zegevierde Matthias Klinkhamer (09.17 minuten), voor Cas van Walsum (Renswoude, 10.08 minuten) en Jaron Huttinga (Veenendaal, 10.29 minuten).

LANGSTE AFSTAND Jelle Bulens uit Utrecht nam op de 5 km, de langste afstand van de Veenendaal City Run, direct de leiding in de hardloopwedstrijd door het verlichtte winkelcentrum van Veenendaal. Hij stond die leiding niet meer af en finishte in een tijd van 16.00 minuten. Lucas Goené uit Veenendaal, vorig jaar nog brons, pakte nu de tweede plek in 16.22, voor de Utrechter Siebe de Bruijn (derde in 17.35). Bij de vrouwen was Rianne Slomp uit Bennekom meer dan een minuut sneller dan de jonge Anora van Roon uit Veenendaal: 20.32 om 21.46. Yara van Dee uit Utrecht pakte brons met 22.34. Op dit onderdeel liep ook starter en wethouder Martijn Beek mee. Hij eindigde in de achterhoede.

Kijk hier voor alle uitslagen van de Veenendaal City Run 2022.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Joey Snijders met zijn ouders Sylvia en Rob.
Twee GVVV-teams doen mee aan toernooi voor Joey Snijders in Amersfoort 12 uur geleden
Twee deelnemers bij de vorige editie van de Veenendaal City Run.
Inschrijving voor tiende editie Veenendaal City Run opent 1 juli 15 jun, 20:18
 De 30-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de 24-jarige Brit Harry Wendelken.
Van de Zandschulp mede door weergaloos punt naar tweede ronde op Queen’s (video) 15 jun, 15:28
Opperste concentratie tijdens het Open Veens.
Twee schakers aan kop op Open Veens 15 jun, 07:22
Blue Socks verliest van koploper Robur '58 met 12-9
Van Gent Finaleweken: Blue Socks schiet te kort in de uitwedstrijd tegen Robur’58: ‘Dat wat er in zit, komt er niet uit’ 14 jun, 17:39
Spitsbergen weet in slotduel geen punten te pakken en gaat met 4-1 in onderuit tegen Almelo
Van Gent Finaleweken: Spitsbergen sluit leerzaam seizoen af met nederlaag in Almelo: ‘Ze mogen trots zijn op wat ze hebben neergezet’ 14 jun, 17:00
Afbeelding
Zomers thema en laagdrempelige clinics bij Zwemvierdaagse Veenendaal 13 jun, 09:11
advertentie
advertentie