Afbeelding
VAV Veenendaal

Esther Hoezen en Jasper Boot winnen 49e BVC Cross op Kwintelooyen

Overig

VEENENDAAL Het was zaterdag een natte herfstdag en de opening van het cross (veldloop) seizoen. Traditioneel is de eerste van de vier BVC cross wedstrijden in Veenendaal en lag er een pittig en vernieuwd parcours klaar. 

Ruim 500 atleten uit de regio en daarbuiten trotseerden regen, modder en flinke hoogteverschillen. Vanaf 10.00 uur begon het met de pupillen en om 12.30 startten de dames voor hun 6 kilometer cross gevolgd op 5 minuten door de mannen die 9 kilometer moesten afleggen. 

Esther Hoezen uit Veenendaal wist in de laatste ronde de Arnhemse Heleen Moes met 15 seconden af te schudden en won in 26.24 minuut. Samantha de Bruin werd derde en Bo de Groot vierde. Jasper Boot uit Arnhem was bij de heren een klasse apart en won met ruime voorsprong de cross in 32.37 minuut gevolgd op 2.48 minuut door Martijn Keijsers uit Tiel. VAV-atleten Menno Veldman en Tijs Olde werden vijfde en zesde.

De BVC-competitie is een circuit van vier hardloopcross-wedstrijden dat door vijf atletiekverenigingen in de Gelderse Vallei wordt georganiseerd. De afstanden variëren per leeftijdscategorie en bestaan uit één of meerdere rondes in een vaak bosrijke heuvelachtige omgeving. Per wedstrijd wordt een uitslag vastgesteld en na de vierde wedstrijd wordt een eindklassement opgemaakt aan de hand van de beste drie prestaties per persoon in de vier wedstrijden. Om in het eindklassement te worden opgenomen, moeten minimaal drie wedstrijden worden uitgelopen 

De volgende BVC cross is op 11 december in Wageningen. Inschrijven voor de drie resterende wedstrijden is nog mogelijk. Kijk voor alle uitslagen en meer informatie op bvccircuit.nl.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
De 30-jarige Nederlander was in de tweede ronde niet opgewassen tegen de Amerikaan Tommy Paul, die het grastoernooi in 2024 won.
Tennisser Van de Zandschulp strandt in tweede ronde op Queen’s 15 uur geleden
Van links naar rechts: Mathieu Gepkens, met op de bovenste rij hoofdtrainer Louise Gepkens en Mandy Berndsen. Onderste rij: Liza van Ginkel, Deem Vink en Sjors Pijl. Dennis Dumbraveanu ontbreekt op de foto.
VZC-zwemmers klaar voor Nederlandse Junioren Kampioenschappen 18 uur geleden
Lenno van Kleef schudt Martijn Bartels de hand. De trainer staat ook komend seizoen voor de groep.
vv Veenendaal: Trainer verlengt contract en nieuwe speler gepresenteerd gisteren
Afbeelding
Autobedrijf Braber topscorersklassement: Gouden schoen voor Gino Dix (De Merino’s) 17 jun, 09:49
Afbeelding
Sportprogramma RegiosportVeenendaal.nl week 25 17 jun, 06:49
Joey Snijders met zijn ouders Sylvia en Rob.
Twee GVVV-teams doen mee aan toernooi voor Joey Snijders in Amersfoort 16 jun, 10:42
Twee deelnemers bij de vorige editie van de Veenendaal City Run.
Inschrijving voor tiende editie Veenendaal City Run opent 1 juli 15 jun, 20:18
advertentie
advertentie