
Veenendaal Tijgers tweede van Nederland Ultimate Frisbee indoor
OverigVEENENDAAL Nadat ze vorig seizoen al kampioen outdoor waren geworden, bleek afgelopen zondag dat het U17-team van frisbeeclub Veenendaal Tijgers dit jaar niet voor niets jeugdsportploeg van het jaar is geworden op het Sportgala Veenendaal, afgelopen januari. Ook het indoor-seizoen werd succesvol afgesloten, deze keer als tweede, vlak achter het combinatieteam uit Enschede en Arnhem.
In Bennekom werd zondag de laatste dag van de indoor jeugd-competitie gespeeld. Naast de U17 spelers, waren ook de U14 en de allerjongsten, de Basic Skills, van de Veenendaal Tijgers aanwezig. Er werden mooie punten gescoord, veel goede schijven gegooid en gevangen en alle spelers deden weer hun best om de prijs voor de Spirit of the Game binnen te slepen.
Zo werd iedere wedstrijd weer afgesloten met een Spirit-circle waarin de wedstrijd door de spelers werd geëvalueerd en waarbij er complimenten en tips werden uitgewisseld. De Spirit-prijs wordt aan het einde van elk seizoen uitgereikt aan het team dat gedurende de hele competitie de meeste sportiviteit heeft laten zien en deze is voor veel deelnemers belangrijker dan de prijs voor het beste team. Deze ging dit seizoen naar MUG uit Haarlem bij de U14 en naar UFO uit Utrecht bij de U17.
Het Veenendaalse U17-team van Niek, Dano, Djayden, Julian, Mark en Wieke is gedurende het seizoen nog beter op elkaar ingespeeld en dat was duidelijk zichtbaar. Het goede resultaat zorgde bij de leden weer voor een positieve insteek naar de toekomst, wellicht met een internationaal tintje.
KEURIG IN MIDDENMOOT
Het U14-team had het dit seizoen niet zo makkelijk als het U17 team. Ze deden keurig mee in de middenmoot en eindigden als vierde. Hun winst is daarom zeker het houden van de positieve houding, want ondanks de verliezen bleven ze enthousiast over de sport en gingen ze vol voor de Spirit-prijs.
Bij de Basic Skills worden op wedstrijddagen altijd ter plekke gemengde teams samengesteld, zodat daar voor de kleinsten een grote afwisseling in niveaus, maar ook in vriendschappen ontstaat. ,,Mede door de enthousiaste coaching van ouders en trainers wordt de Spirit of the Game al vroeg aangeleerd en zagen we aan het einde weer trotse koppies, toen de medailles werden omgehangen.”
Alle drie de jeugdteams, maar ook de senioren, worden getraind door enthousiaste, ervaren spelers. Twee van hen zijn recentelijk geselecteerd voor het WK tot 24 jaar later dit jaar in Spanje. Hun ervaring en techniek zetten zij iedere maandag in om de jeugd van de Veenendaal Tijgers beter te maken en enthousiast te maken voor deze dynamische teamsport.
OPEN TRAINING
Komende maandag 17 februari is er een open training, waarbij iedereen die wil kennismaken met deze sport welkom is tussen 18.00 en 20.00. De enige vereiste is zaalschoenen. De training is in de sporthal bij het Rembrandt College. Vanaf maart zullen de trainingen overigens weer buiten plaatsvinden op de velden van De Merino’s. Ook dan ben je welkom om eens te komen proeven van Ultimate Frisbee.
Meer informatie kun je ook vinden op www.veenendaaltijgers.nl









