
Turnster Marit van Rabenswaaij laat zich zien bij interlanddebuut
GymnastiekVEENENDAAL Marit van Rabenswaaij kijkt tevreden terug op haar interlanddebuut voor TeamNL. De Veenendaalse turnster kwam afgelopen weekend met het nationale team in actie in Ahoy. ,,Ik heb duidelijk stappen gemaakt”, laat ze weten aan RegiosportVeenendaal.nl. ,,Het was voor mij een heel waardevol weekend.”
door Sander van Snippenberg
In Ahoy turnden twee teams van de Nederlandse selectie tegen een team van België. Twee weken terug werd bekend dat Van Rabenswaaij één van de tien geselecteerde turnsters voor Nederland was. ,,Dat ik mij zou kwalificeren voor het team, kwam al een beetje als een verrassing, omdat ik met een aangepast programma turnde vanwege een schouderblessure”, vertelt ze. Haar blessure weerhield Van Rabenswaaij er echter niet van om te turnen.
(de tekst gaat onder de video verder)
De Veenendaalse werd goed opgevangen in het team en voorbereid op de wedstrijd, vertelt ze. ,,Voorafgaand aan de wedstrijd hadden we twee stagedagen in Rotterdam, waar we met de teams samen trainden ter voorbereiding. De sfeer was superfijn en doordat je alvast in de hal stond, kon je echt wennen aan je team, de toestellen en de wedstrijdsetting. Op zaterdag zat de tribune al vroeg behoorlijk vol. Als thuisland wil je natuurlijk graag winnen, maar we wisten dat dit lastig zou worden.”
Van Rabenswaaij kwam in de wedstrijd méér in actie dan ze vooraf had verwacht. ,,In eerste instantie zou ik geen balk turnen, maar door een uitvaller werd ik op het laatste moment toch ingezet op balk en moest ik ineens een meerkamp turnen.”
(de tekst gaat onder de foto verder)
![]()
Met het Nederlandse team. - Dutch Gymnastics
Het weerhield haar er niet van te pieken in Ahoy. ,,Het was heel spannend dat ik ineens ook op balk moest turnen, maar ik heb mijn zenuwen goed onder controle weten te houden en bleef gefocust. Daardoor turnde ik een goede balkoefening zonder val. Sprong was gewoon goed, eigenlijk zoals altijd. Op vloer en brug wist ik nieuwe persoonlijke records neer te zetten: een 12.700 op vloer en een 12.433 op brug. Ook mijn meerkampscore was hoger dan ooit: 49,916.”
(de tekst gaat onder de video verder)
Met het team werd Van Rabenswaaij uiteindelijk tweede, achter het andere Nederlandse team, maar wel vóór België. ,,En individueel eindigde ik op de vierde plaats, waar ik heel tevreden mee ben. Ik kijk dan ook heel tevreden terug op mijn wedstrijd. Ik heb duidelijk stappen gemaakt in de uitvoering en stabiliteit van mijn oefeningen. Het feit dat ik nieuwe pr’s haal met een aangepast programma geeft extra vertrouwen voor de toekomst.”
Wanneer haar volgende wedstrijd is, weet Van Rabenswaaij nog niet. ,,Voorlopig zijn er even geen wedstrijden en ligt de focus op het herstel van mijn schouder. Zodra die weer helemaal in orde is, gaan we mijn programma weer upgraden.”












