
Daphne Leewis leidt Spitsbergen met zes goals langs Westerduiven
HockeyVEENENDAAL De hockeyvrouwen van Spitsbergen hebben zondag met 7-5 gewonnen van Westerduiven. De overwinning kwam voor een heel erg groot gedeelte op het conto van Daphne Leewis, die maar liefst zes doelpunten maakte.
door Arjan Broekstra
Coach Tim Klaren heeft gemixte gevoelens over de winst: ,,We begonnen heel sterk maar vooral in het derde kwart hebben we het onszelf wel heel lastig gemaakt, uiteindelijk hebben we gewoon te veel kansen weggegeven.”
GELIJK OP
De hele middag ging het op-en-af op het Veenendaalse kunstgras. ,,We wisten al snel dat we wel moesten winnen want we waren een stuk beter, ze hadden moeite met onze manier van druk zetten”, aldus de coach. Na elke goal van Spitsbergen maakte Westerduiven er ook een, dat zorgde dat de stand de hele wedstrijd gelijk op ging.
ZES GOALS
Spitsbergen bleef, ondanks de goede vorm, de voorsprong maar uit handen geven. Tot Daphne Leewis haar zesde(!) maakte: ,,Ze waren allemaal goed hoor vandaag, maar het is ook wel lekker dat we dit jaar iemand hebben die er zes kan maken”, zegt Klaren. ,,Het zal je ook niet verbazen dat zij tot woman of the match is bekroond.”
De laatste goal van de middag werd gemaakt door Rania Zamouri, ook deed er vandaag een invaller vanuit de jeugd mee: Nienke Veenendaal. ,,Die speelde ook een dijk van een wedstrijd”, sluit de coach af.
Door de winst staat Spitsbergen nog altijd bovenaan in de competitie.