Afbeelding
@tedXmedia

Hockeyers Spitsbergen starten competitie met gelijkspel

Hockey

VEENENDAAL De hockeymannen van Spitsbergen hebben zondag hun eerste wedstrijd van het seizoen met 2-2 gelijkgespeeld tegen MHC Soest. De Veenendalers namen op het snikhete kunstgras een 2-1 voorsprong maar zagen Soest nog op gelijke hoogte komen. Dankzij knappe reddingen van keeper Aron Dekker bleef er in ieder geval nog één punt in Veenendaal.

door Arjan Broekstra

Als het niet te zien was aan de zwetende koppies, de hete luchtspiegeling die reclameborden vervaagde of de voorraden drinkflessen naast de dug-outs, kon je het wel zien aan de hoeveelheden water die het veld opgespoten kreeg voor aanvang van de wedstrijd: Het was gloeiend heet tijdens de première van het hockeyseizoen van de vierdeklassers.

VOOR PROMOTIE GAAN

Met al vijf oefenwedstrijden tegen derdeklassers in de benen stappen de Veenendalers met zelfvertrouwen het veld op. Vijf nieuwe spelers brengen ambitieuze plannen met zich mee: ,,Die gasten zijn, ja misschien mag ik het niet zeggen maar…, tactisch en technisch gewoon een stuk beter dan de jongens die vertrokken zijn”, zegt aanvoerder Quinten Koopmans. ,,Vorig jaar hadden we niet echt een doel, of nou ja… middenmoot. Dit jaar willen we er ècht voor gaan: promotie.”

Het eerste kwart begint spannend voor Spitsbergen: De eerste twee kansen van de wedstrijd zijn voor Soest. Dekker pareert een van de schoten en de ander gaat van dichtbij naast. Aan de andere kant van het veld gebeurt net zo veel: de aanvoerder krijgt de bal zomaar aan de stick vlak voor de goal van de tegenstander. Helaas voor de thuisploeg ziet hij zijn ploegmaat over het hoofd en gaat de middenvelder voor eigen succes, hij schiet naast.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Foto: @tedXmedia

LANGE EN DIEPE BALLEN

Zo golft het eerste kwart op en neer, twee strafcorners worden niet benut door Soest en ook Spitsbergen laat er ééntje liggen. Soest speelt voornamelijk op de lange bal, de opbouw is langzaam en de voorhoede snel. Met hoge ballen naar de hoeken van het veld wordt daar pas het spel gemaakt en vanaf de rand van de cirkel probeert Soest het meest te schieten. Als dat het aanvalsplan niet is, is het een lage diepe bal door de as van het veld. Vooral met die steekballen heeft Spitsbergen het moeilijk.

Het is nog 0-0 als het tweede kwart begint. Spitsbergen heeft het meeste balbezit en probeert door de tegenstander heen te combineren. Tegelijkertijd wordt er ook veel gemopperd, Soest daagt Spitsbergen uit door op het randje te spelen en vervolgens de scheids tegen te spreken. ,,Dat lukte ze best goed”, geeft Koopmans naderhand ook toe. 

TWEE DOELPUNTEN

Rokkas Gulkas schiet een minuut na het begin van het tweede kwart een strafcorner zuiver in: Hard, links en laag. Even later speelt Gulkas knap twee man uit en steekt vervolgens de middellijn met vaart over, het lijkt erop of hij wordt gehinderd en de scheids fluit. Zonder te kijken speelt hij de bal terug. De doelpuntenmaker en voorhoede hebben niet door dat de scheidsrechter de bal aan Soest heeft toegekend en vanuit die verwarring staat de uitploeg razendsnel (weer via de hoek van het veld) op de rand van de cirkel van Dekker. Nu schieten ze wel raak: 1-1.

(de tekst gaat onder de foto verder)


Foto: @tedXmedia

Nog voor het eind van de eerste helft neemt Spitsbergen weer het heft in eigen handen. Jeugdspeler Job van Hardeveld maakt de 2-1, na een lange aanval die het hele veld bestrijkt krijgt Jasper Bakker de bal op de achterlijn aan de rechterkant, net buiten de cirkel. Een strakke lage bal eindigt op de stick van de invaller die luidkeels toegejuicht wordt vanuit de dug-out.

De rustplaats voor Spitsbergen vindt plaats in de schaduw van een boom naast de kantine. Er wordt veel gekreund en geklaagd over de hitte: De keeper heeft het zwaar te verduren en wordt door Debby van achter de bar verzorgd met een koude doek voor de nek en een chocoladereep voor de mond. ,,Zielig toch, eigenlijk zou je vandaag niet moeten spelen”, zegt ze hardop tegen de vrijwilliger naast zich. ,,Hij stond helemaal zo”, zegt ze terwijl ze haar handen uitsteekt en begint te schudden.

KNAPPE REDDINGEN

Dat nou juist de man met trillende handen het team zijn punt zou verdienen had Debby waarschijnlijk niet meer verwacht. Voor de rust wist hij zeker al twee doelpunten te stoppen, maar na de rust nog veel meer. De grootste kans tegen is snel na het hervatten van de wedstrijd: een counter van Soest, opgezet vanuit een rush aan de rechterkant van het veld brengt Dekker een-op-een met de spits, met een snelle voetbeweging haalt hij de bal eruit. Datzelfde doet hij een minuut of twee later nog eens over met een duik op een laag schot.

(de tekst gaat onder de foto verder)

Foto: @tedXmedia

De wedstrijd was al wat slordig begonnen, maar in het derde en vierde kwart komen er nog meer fouten. Het loopt uit op veel gemopper aan beide kanten en wat de scheids doet lijkt belangrijker te worden dan waar de bal ligt. Een strafbal brengt Soest weer op gelijke hoogte en in het vierde kwart probeert Spitsbergen nog een slotoffensief te forceren.

KANS OP DE WINST

De laatste vijf minuten spelen zich af rond de goal van Soest, Spitsbergen krijgt nog twee kansen uit een strafcorner om de winst naar zich toe te trekken. Vanuit wat gekluts belandt één van die ballen bij Koopmans die net niet aan scoren toekomt, daar baalt hij achteraf zelf het hardst van: ,,2-2 is terecht, we hadden misschien nog kunnen winnen, ik had hem zo goed als op m’n stick liggen. Ik speel volgens mij nog iemand voorbij daar vlak bij het goal en met m’n backhand probeer ik de bal nog hoog in het doel te krijgen maar het lukte me net niet, volgens mij schoot ik hem via de paal naast”, zegt hij. ,,Ja pure emotie gaat er dan door je heen, en dat is balen.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: Waterpolomannen VZC kampioen: ‘Heerlijk om de beste te zijn’ (met video) 6 uur geleden
Pieter van den Berg in actie tijdens de wedstrijd.
Van Gent Finaleweken: Tafeltennissers SKF moeten in de herkansing voor promotie (video) 6 uur geleden
Jairo Soetowidjojo (hier op archieffoto) was trefzeker voor VRC
Van Gent Finaleweken: VRC ziet Roda ’46 in slotfase langszij komen: ‘Het doel is behaald’ 6 uur geleden
Quincy Veenhof (hier op archieffoto) zorgde voor de gelijkmaker namens GVVV
GVVV komt laat op gang tegen IJsselmeervogels: ‘Deze zege geeft rust aan de hele organisatie’ 6 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: De Merino’s wint en heeft de top vier weer in eigen hand 7 uur geleden
Afbeelding
Van Gent Finaleweken: VV Veenendaal geeft zege uit handen tegen ONA ‘53: ‘Dit voelt als een verlies’ 7 uur geleden
Nick Hak (hier op archieffoto) bracht zijn ploeg nog wel op een 0-1 voorsprong.
Van Gent Finaleweken: DOVO laat kans op derde periode glippen: ‘Zonde, een gemiste kans’ 8 uur geleden